Алкоголь і його вплив на організм людини

Попередні відомості про алкоголь

 Алкоголь асоціюється з алкогольними напоями, але він також використовується у виробництві ліків, косметики, гуми і т. д.

З хімічної точки зору, спирт являє собою органічне з’єднання а більш конкретно, похідну від вуглеводнів. Відомо багато різних типів спирту, наприклад: метил, етил і пропив. Зазначені спирти при кімнатній температурі є рідиною. Вони легко розчиняються у воді, безбарвні, прозорі, мають пекущий смак і характерний запах. Людина, використовуючи свої органи чуття, не в змозі розрізняти різні типи спиртів. Важливо розрізняти метиловий спирт, який є отрутою і етиловий спирт – компонент алкогольних напоїв.

Етанол (С2Н5 ОН), має питому вагу близько 0.7936 кг / л; температуру кипіння 78,3oC, а при спалюванні 1 грама проводиться 7,08 калорій.

Попередні відомості про алкогольЕтиловий спирт, призначений для пиття, отримують з крохмалю або цукрів, що містяться в різній рослинній сировині, шляхом ферментації з мікроорганізмами, особливо дріжджами. Вміст спирту природного бродіння не перевищує 12-16% за обсягом. При цій концентрації гинуть дріжджі, які містять фермент під назвою зимаза. Він необхідний як каталізатор, що підтримує процеси, пов’язані з реакцією ферментації. Для отримання спиртів з більш високою концентрацією рідини з більш низькою концентрацією потрібно піддати дистильованої. Розчини з концентрацією близько 95% отримують шляхом ректифікації (процес дистиляції повторюється багато разів). Цей процес дозволяє видалити інші сполуки, крім етанолу. Більшість з цих речовин є шкідливими, деякі з них визначають специфічний смак і аромат напою, який в народі називають «самогон».
У торгівлі існує два види алкогольних напоїв :

 • Слабкі напої – до 18% (пиво, вино і т. д.).
 • Дистильовані, більш міцні напої (горілка, коньяк і т. Д.)

Пиво виробляється з ячменю, переробленого в солод, і хмелю з додаванням відповідних дріжджів. Пиво можна розділити на:

 • Безалкогольне (1,5% -все напої нижче цієї межі безалкогольні)
 • Легке (до 3,5%)
 • Повний (до 5,5%)
 • Міцне (до 7%)
 • Портер (до 10%)

Під назвою вина у нас продаються фруктові вина, вони включають в себе близько 11-13% спирту. Фруктові вина, вироблені в домашніх умовах, містять 5-10% спирту. Виноградне вино в основному імпортується. На їх основі виробляють помилково звані «шампанським» ігристі вина. Найбільш поширеним дистильований алкоголем є горілка, яка містить близько 40% етанолу. Горілка містить добавки, наприклад фрукти, коріння, мед і т.д. Крім горілки, існують: аперитиви, текіли, джини, роми, віскі, бренді, коньяки і лікери.

Вплив алкоголю на органи і системи організму

 Етанол є вельми гідроскопічне і легко розчиняється у воді. Плазма крові та клітинна рідина містить 75-95% води. Таким чином, спирт легко і швидко виводиться з організму в органічних рідинах людини. Близько 20% загальної кількості алкоголю всмоктується через стінки шлунка, решта поглинається тонким кишечником. Швидкість проходження алкоголю в кров залежить від: температури (швидше поглинається, наприклад, гаряче пиво, так як тепло розширює шлунок і тим самим збільшує поверхню поглинання), їжа до або під час пиття продовжує процес (жир обволікає стінки шлунка, білки зв’язуються з алкоголем) .

Як швидко виводиться алкоголь?

[Idea] Організм виділяє 5-10% алкоголю з повітрям, що видихається, сечею, калом, потом. Решта 90-95% спалюються в печінці і в м’язах зі швидкістю 5-10 грамів на годину. Від 1 грама спаленого спирту організм отримує більше 7 калорій. [/ Idea]

Після потрапляння алкоголю в кров, він з деякою затримкою досягає спинномозкової рідини. Так як це найскладніша система, алкоголь залишається там найдовше, і робить найбільше спустошення, що відбивається на всьому організмі.

 Алкоголь, введений в живі клітини, працює подібно наркотичних речовин або анестетиків, що призводить до значного ослаблення або пригнічення активності цих клітин. Після зникнення спирту клітини через деякий час відновлюють попередню роботу. На противагу цьому, багаторазове отруєння викликає постійне зменшення або зникнення клітин. Клітини, молодше віком і сформовані в процесі еволюції, більш підлягають зміні або знищенню.

Вплив алкоголю алкоголю на окремі органи і системи:

Вплив алкоголю на окремі органи і системи Печінка – це орган, який швидко реагує на алкоголь. Алкоголь зменшує кількість кисню, що викликає дисбаланс окислювально-відновних реакцій, також діє токсично на клітини. Печінка питущих осіб менш стійка до інших токсинів, в тому числі і лікарських засобів. Найчастіше доходить також до інфікування вірусом гепатиту B. Алкогольний цироз печінки, вірусний гепатит часто є підставою розвитку раку печінки. Індукованими алкоголем ушкодженнями печінки є: стеатоз, запалення і цироз печінки. Цироз є невиліковним захворюванням і є провідною причиною смерті в групі алкоголіків.

Шлунково-кишковий тракт – алкоголь подразнює слизові оболонки і може викликати запалення. Алкогольний цироз печінки викликає розширення стравоходу, кровотечі є причиною смерті. Алкоголь викликає виникнення рецидиву виразкової хвороби. Запобігає це прийняття глюкози, амінокислот, вітамінів. Була встановлена чітка зв’язок алкоголю з гострим і хронічним запаленням підшлункової залози.

 Аритмія і дефіцит поживних речовин – алкоголь знижує відчуття голоду; пошкоджує структури і функції (моторику і транспорт) слизової оболонки шлунково-кишкового тракту; зменшує кількість травних ферментів. Відповідно з вище сказаним, зменшує поглинання глюкози, амінокислот, вітамінів, холін, цинку та інших. Алкоголь викликає дефіцит вітаміну В1, фолієвої кислоти і вітаміну А. Це називається гіпокаліємія, гіпомагніємія (передує білій гарячці).

Кровоносна система – змінений обмін речовин в міокарді викликає ідиопатичну кардіоміопатію. Це послаблює силу серцевого м’яза. Формується гіпертензія. Відомо, що алкоголь підвищує ризик розвитку ішемічної хвороби серця, але є ознаки того, що малі дози мають корисну дію.

Ендокринна система – підвищений рівень кортизолу; ослаблення осі ЦНС; зниження рівня тестостерону у чоловіків; порушення менструального циклу.

Імунна система – зниження імунітету до вірусних і бактеріальних інфекцій; знижений виробництво гранулоцитів низької якості.

Нервова система – мозочкова атрофія; збільшення черепа і головного мозку ; часті травми; мозкові кровотечі.

Психіатричні наслідки зловживання алкоголем

Психіатричні наслідки зловживання алкоголемБіла гарячка зазвичай відбувається через 1-3 днів після припинення вживання алкоголю або значного його обмеження. Делірій проходить разом з сильно вираженими вегетативними симптомами, порушенням орієнтації в часі і просторі, галюцинаціями зоровими, слуховими, іноді тілесні почуття також є маячнею, в якому пацієнт бере активну участь, найчастіше захищаючись від переслідувачів. Делірій вимагає госпіталізації через високу смертність, близько 20%.

 • Хронічний алкогольний галюциноз в основному характеризується слуховими галюцинаціями, наприклад, втручання поліції, суднове слухання.
 • Синдром Верніке-Корсакова це великі пошкодження лімбічної системи, що виявляється втратою ємності пам’яті, а у важких випадках недоумством і різними ураженнями черепно-мозкових нервів, в основному окорухових.
 • Алкогольна деменція безсумнівно прискорює процеси старіння мозку.

Поведінка людини в залежності від вмісту алкоголю в крові

 • 0,01-0,2 – фізіологічний рівень алкоголю, який може існувати в результаті нормальних змін матерії.
 • 0.2-0.3 – стан, що вказує на вживання алкоголю, покращене самопочуття, невелике розслаблення.
 • 0.3-0.5 – зниження самоконтролю, невелике погіршення координації очей і рук, зменшення критики.
 • 0,5-0,8 – почуття розслаблення, тепла; координація психічних процесів не завжди точна, людина може здаватися тверезим, але може бути затримка психічного реакції на зовнішні подразники.
 • 0,8-0,9 – незначне порушення рівноваги, мови, зору і слуху; почуття ейфорії.
 • 1,1-1,2 – підтримка координації і рівноваги все важче, відзначається погіршення фізичного і психічного контролю.
 • 1,4-1,5 – людина відчуває себе задоволеним за рахунок зниження розумових гальм; часта балакучість, в поєднанні з виявленням секретів; невиразна мова, димчастий зір, порушення моторики.
 • 2 – втрата рухового контролю, потреба в допомозі при ходьбі, обмежені розумові процеси.
 • 3 – запаморочення і блювота; дисбаланс тіла; порушення координації рухів.
 • 4  – підвищення порушення координації всіх рухів; сильне ослаблення прийому зовнішніх стимулів; тенденція до глибокого сну.
 • 5 – повна втрата свідомості, глибокий непритомність, втрата рефлексів; збільшення втрати тепла; ослаблення серцевого ритму, можливий параліч дихання, дуже висока ймовірність смерті.
 • 6 – <- параліч дихального і серцево-судинного комплексу; смерть.

Вплив алкоголю на різні етапи життя

Вплив на плід :

 • погіршення росту і маси тіла плода
 • розлади центральної нервової системи (зменшений інтелект, розлади поведінки, затримка психомоторного розвитку)
 • по крайній мірі, два із симптомів: маленька голова, мікро-офтальмія, вузькі очні щілини, недорозвинений жолобок верхньої губи, сплющене обличчя.
 • вплив алкоголю внутрішньо утробно
 • численні вроджені вади
 • викидень
 • передчасні пологи

Шкільний вік:

 • спотворює здатність до навчання
 • гальмує емоційний та інтелектуальний розвиток
 • підвищений ризик залежності від алкоголю, ліків і наркотиків.

Вплив алкоголю на реакцію, зору, слух, м’язи і розумові здібності

 Середній час відгуку на зовнішній подразник у людини становить близько 0,2 сек. Червоне світло, перешкода, відповідно викликають швидке рух людини. Після вживання відносно невеликого кількість алкоголю, тобто при концентрації алкоголю близько 0,5 проміле час реакції збільшується приблизно на 30%, а при 1 проміле час реакції продовжується в 2-3 рази.

Гострота слуху і зору зменшується по відношенню до кількості випитого . П’ючий перестає розрізняти деякі звуки і напрямки, звідки вони походять. Знижується гострота зору і затемнюється образ, тому неможливо бачити об’єкти в півтіні. Спотворена реакція на яскраве світло викликає більш повільну адаптацію очей до темряви або сильному світлі.

Обмеження поля зору пов’язано зі зниженням гостроти зору . На околиці поля зору людини він бачить менше, ніж в центрі. Великі кількості алкоголю викликають те, що п’яний бачить як через бінокль і направляє свій погляд тільки на співрозмовника або на об’єкт, що цікавить. Так само обрізані і звуки.

Зниження м’язової функції найбільш легко ілюструються такими прикладами спортивних результатів: стакан вина, випитий перед забігом на 100 метрів, змусив спортсмена втратити в середньому 2 м в порівнянні з попередніми результатами; 1/3 літра, випиті за 10 хвилин перед змаганнями, призводить до зниження ефективності у важкій атлетиці на 16%; дві пінти пива на 20% збільшують час підняття на вершину гори.

[idea] Занадто висока оцінка власних здібностей з’являються при концентрації 0,5 проміле, це змушує, наприклад, намагатися в’їхати в занадто вузькі ворота! [/idea]

Зниження розумових здібностей підтверджують тести. Було перевірено дві групи: одна твереза, інша після випитих 0,5 л пива. У другій групі, кількість помилок в лінії навчання було вище на 10%, 13% при додаванні чисел, і цілих 66% при множенні в пам’яті.
Ці факти свідчать про несприятливий вплив алкоголю на організм людини.
Єдине питання (відповідь), який приходить в голову після прочитання багатьох статей і брошур на тему алкоголю: ЯКЕ ВАШЕ РІШЕННЯ?

Отправить ответ

avatar
  Подписаться  
Уведомление о