Алкоголь і щеплення від кліщового енцефаліту – наслідки, протипоказання

Алкоголь і щеплення від кліщового енцефаліту Зазвичай питання про сумісність щеплення кліщового енцефаліту і алкоголю встає після вакцинації від небезпечного захворювання. Фахівці одностайно заявляють, що не існує однозначної прогнозу реакції організму на присутність в крові алкоголю під час вироблення антитіл проти збудника енцефаліту.

Енцефаліт відноситься до групи важких інфекційних захворювань, оскільки збудник інфекції вражає нервову систему і головний мозок.

[idea] Одужання від кліщового енцефаліту залежить від стану імунної системи, здоров’я серця і печінки. Ті, що вижили пацієнти нерідко залишаються інвалідами [/idea]

Поразка периферичної нервової системи призводить до паралічу, сліпоти та інші невиліковні наслідків. Неминучий летальний результат наступає при проникненні збудника в головний мозок.

Єдиним дієвим методом скорочення високої смертності є триетапна вакцинація проти кліщового енцефаліту. Імунна система виробляє власний захист проти інфекції після введення в кров коктейлю, що містить ослаблений збудник. Стійкий імунітет до смертельного захворювання формується тільки після заключного третього уколу.

Чи можна пити алкоголь після щеплення від кліщового енцефаліту?

Чи можна пити алкоголь після щеплення від кліщового енцефалітуДобровільна вакцинація від кліщового енцефаліту допомогла значно знизити захворюваність і смертність в регіонах, де відзначається ореол проживання кліщів. За середньостатистичними даними, в найбільш «гарячих точках» з кожної сотні людей, яких вкусили кліщі, вмирають 80.

Питання про суміщення алкоголю з вакцинацією обумовлений тривалістю процесу формування імунітету. Вкрай рідко хто обходиться три місяці без випивки, тим більше в літню пору. Людина постає перед непростим вибором: чи безпечно прийняти пару келихів холодного пива або віддати перевагу мінералку.

Будь-яке щеплення є якийсь фармакологічний коктейль з ослабленим збудником страшного захворювання. Медицині вдалося скоротити число смертей від смертельних хвороб завдяки вакцинації. Після щеплення імунна система стикається з недієздатним штамом і виробляє власний захист.

Процес формування імунітету може мати ускладнення при наявності хронічних захворюваннях серця, печінки або нирок. Побічні дії вакцин від кліщового енцефаліту нерідко виражаються в:

  • Запаморочення, непритомність;
  • Підвищена температура;
  • Втома або збудливість;
  • Безсоння, головні болі;
  • Збільшення лімфовузлів.

З вищесказаного випливає, що щеплення збільшує навантаження на нервову систему, печінку і серце. Роблячи вибір пити чи не пити алкоголь після щеплення треба буде розв’язати самостійно, оскільки жоден фахівець не візьме на себе відповідальність за можливі наслідки.

Сумісність алкоголю і щеплення від кліщового енцефаліту

Сумісність алкоголю і щеплення від кліщового енцефаліту
Syringe with vaccine

Алкоголь як такої не має медичних показань. Навіть одна чарка або келих спиртного впливає на всі функції і системи організму. Спочатку етанол розширює судини і гальмує нейронні зв’язки в мозку, що викликає почуття розслаблення і спокою.

Усі наступні порції алкогольних напоїв піддають організм інтоксикації, багаторазово збільшує навантаження на печінку, нирки, серце і нервову систему. Слід враховувати, що організм і без того мобілізував всі ресурси на боротьбу з ослабленим штамом захворювання, який потрапив в кров з вакциною.

Коктейль з етилового спирту і вакцини може призвести до непередбачуваних наслідків.

Примітно, що слабоалкогольні напої представляють не меншу небезпеку, ніж міцний алкоголь.

Чому не можна пити алкоголь після щеплення

Чому не можна пити алкоголь після щеплення

Багато хто недооцінює реакцію організму на вакцинацію і продовжують вести звичний спосіб життя. Дія щеплення на організм в перший тиждень прирівнюється до інфекційного захворювання в легкій формі. Алкоголь, прийнятий в цей період, втручається в роботу всіх органів і систем людського тіла.

Грубе втручання у функції організму за допомогою прийняття спиртовмісних напоїв здатне спричинити за собою тяжкі наслідки. Слід підкреслити, що жоден фахівець не може прогнозувати можливі ускладнення від поєднання алкоголю та щеплення.

Можливі наслідки прийому алкоголю після щеплення  від кліщового енцефаліту

Клінічні дослідження не зареєстрували жодного випадку захворювання на енцефаліт після щеплення. Проте відомі аналогічні ситуації після вакцинації від поліомієліту. Слабкий імунітет не справляється з штамом збудника, потенційно здорова людина потрапляє на лікарняне ліжко.

Алкоголь послаблює імунітет, що може мати сумні наслідки для людини, яка отримала щеплення від кліщового енцефаліту.

У кращому випадку гуляка зіткнеться з неприємними побічними ефектами вакцини. Є висока ймовірність, що раніше людина вже неодноразово піддавав свій організм впливу алкоголю і має характерні дисфункції печінки. Імунна система може не впоратися з ослабленим вірусом під дією продуктів розпаду етанолу.

Імовірність розвитку енцефаліту через суміщення алкоголю і щеплення невелика. Однак, ніхто не виключає можливість незворотних наслідків.

Отправить ответ

avatar
  Подписаться  
Уведомление о