Алкоголізм (алкогольна залежність)

Напої, що містять алкоголь, з нами майже з самого початку нашого існування. Вони були присутні, коли ми створили нашу цивілізацію – вже людина епохи неоліту використовував алкогольні напої з нагоди ритуальних церемоній, і в самій старій історичній записи можна знайти багато інформації про пивоваріння і вживанні пива 5000 років тому в Месопотамії.

Алкоголізм або алкогольна залежністьАлкоголь з’являється поруч з нами з перших днів нашого життя – адже святкування нашого народження проходить між тостами і гуркотом келихів. Коли ми закінчимо наше життя, швидше за все, алкоголь буде вживатися, щоб вшанувати нашу пам’ять, нашими близькими людьми з нагоди похорону. І між цими двома моментами будуть тисячі ситуацій, коли гуртки пива, келихи вина або чарки горілки викликають гарний настрій, емоції, відчуття легкості, релаксацію, збудження, полегшення страждань, схвильованість, розчарування, роздратування, гнів, біль, відчай, відраза, страх. Серед цих ситуацій новорічні тости, романтичні побачення, новосілля, обмивання авансу, спільні співу біля іменинного столу, нічні чоловічі розмови, святкування знаменних подій і свят, дипломатичні вечірки і багато іншого.

Але є і домашні ночі, повні жаху і дітей, що плачуть, відчай ошуканих і битих дружин, ДТП зі смертельними наслідками, ранкове похмілля і делірій, повний тривоги і галюцинацій, самогубства і печінку, яку вже не врятувати.

Очевидно, що такого роду рідини відіграють особливу роль в нашому житті і роблять значний вплив на багатьох людей. Тому варто дізнатися таємницю створення речовини, яке дає цим рідин силу, що дозволяє так потужно діяти, а також знання про те, як справлятися з проблемами, що виникають, коли ця речовина стає занадто важливим для людини.

Хімічний склад алкоголю

 Хімічний склад алкоголюНайбільш важливий представник спиртів – це добре відомий і вживається етанол, який має формулу: C2H5OH. І етанол, і метанол – безбарвні рідини з майже однаковим характерним запахом і солодким, терпким смаком. Обидва спирту розчинні у воді без обмеження, (тобто, змішуються з водою в будь-яких пропорціях). Універсальна індикаторна папір (і лакмусовий) не змінює колір при впливі алкоголю. Отже, етанол не підлягає іонної дисоціації. Він не проводить електрику. Замерзає при температурі -114, а кипить при температурі 78 градусів.

Етанол є пальним, горить слабким синім полум’ям. Продуктами згоряння є вуглекислий газ (CO2) і вода (H2O). Етиловий спирт є дуже хорошим розчинником багатьох речовин, які погано розчиняються у воді. Прикладом може бути йод, практично не розчинний у воді, але добре розчинний в етанолі. Йод використовується для дезінфекції ран і лікування різних шкірних захворювань і являє собою 3-відсотковий розчин йоду в етанолі. Багато препаратів використовуються у вигляді спиртового розчину. Крім того, етиловий спирт використовують для отримання різних екстрактів з фруктів і трав. Первинне дезінфікуючий засіб, так звана саліцилова кислота, це 2-процентний розчин саліцилової кислоти в 70-процентному етанолі.

Читайте также:  Як правильно пити коньяк і чим закушувати?

Шкода алкоголю

шкода алкоголюЕтиловий спирт (С2Н5ОН), який вживається в надмірних кількостях або занадто часто, може бути шкідливим для організму. Залежно від поглиненої дози, він викликає збудження, підйом, сплутаність свідомості або глибокий сон. Доза 6-8 г на 1 кг маси тіла призводить до летального результату. Тривале і надмірне вживання алкоголю викликає залежність або алкоголізм. Кисень, який в нормально функціонуючому організмі потрібно для метаболічних процесів (для окислення жирів, білків і цукрів) при алкоголізмі використовується для окислення спирту. В результаті, серед іншого, настає вісцеральні ожиріння, що приводить до ослаблення серцевого м’яза, цирозу печінки, панкреатиту та ін. Крім того, алкоголь паралізує центральну нервову систему, що при його надмірному вживанні може привести до незворотного пошкодження мозку , загального виснаження і передчасної смерті.

Ще більш токсичним є метиловий спирт СН3ОН. Пиття його навіть в кількості 15 см3 може викликати серйозне харчове отруєння або погіршення зору, а в більшості випадків смерть. Обидва спирти практично ідентичні зовні, на запах і смак, що викликає іноді фатальні помилки.

 Мозок і центральна нервова система.
Шкода алкоголю на мозокАлкоголь змушує нас відчувати себе більш щасливими, легше спілкуватися з людьми, ми стаємо менш соромливі при вираженні своїх думок. Висловлюючись науково, алкоголь є одним з депрессантов, що не означає, однак, що він кидає в депресію. Це означає, що він уповільнює активність центральної нервової системи, так що інформація ходить довше уздовж нервових волокон. Ми стаємо більш розслабленими і занадто впевнені в своїх силах, здатність реагувати знижується і мова стає більш заплутаною. Це відбувається тому, що алкоголь витісняє молекулу води, що оточує нервові клітини, а це, в свою чергу впливає на рух електрично заряджених атомів, що несуть відповідальність за передачу інформації вздовж нервового волокна. Алкоголь уповільнює рух молекул – хімічних месенджерів, що передають інформацію між клітинами.

Слухова система
Відповідає за відчуття рівноваги. Алкоголь змінює щільність тканин і рідин в вусі. Чим більше кількість випитого, тим більше зміни, до повної втрати відчуття рівноваги. В результаті, людина гойдається, намагаючись компенсувати відчуття, що він перебуває на бурхливому морі.

Шкіра
шкіра Тут ми відчуваємо ефекти ацетальдегіду, який розширює кровоносні судини, примушуючи нас відчувати жар. Дилатація крові навколо мозку може привести до неприємної головного болю. Алкоголь прискорює частоту серцевих скорочень і підвищує кров’яний тиск, що збільшує відчуття тепла. Випивання чарки горілки в холодний день дає саме такий результат. Міфом, однак, є популярна думка, що люди, що вмирають від переохолодження в снігу, можуть врятуватися за допомогою глотка бренді. Насправді алкоголь може тільки прискорити втрату тепла з організму.

Читайте также:  Як відрізнити метиловий спирт від етилового в домашніх умовах

Шлунок
Чоловіки перетравлюють алкоголь швидше, ніж жінки, тому що вони мають в шлунках більше АДГ, а це фермент, який перетворює алкоголь в ацетальдегід. В результаті, як правило, чоловіки переносять алкоголь краще, ніж жінки, тому що після вживання однакових порцій в кров чоловіка зі шлунка потрапляє менше етанолу. У свою чергу, нирки чоловіки і жінки видаляють алкоголь з однаковою швидкістю, так що вони не є причиною відмінностей в переносимості алкоголю між чоловіками і жінками.

 Печінка
Основним органом видалення алкоголю з організму є печінка , хоча вона робить це дуже повільно. Насправді, були випадки, коли люди «провалили» тест на алкоголь через 24 години після останньої випивки. Алкоголь також стимулює перетворення міститься в печінці глікогену в глюкозу, тим самим позбавляючи організм легкодоступного джерела енергії. Незважаючи на так що алкоголь є багатим енергетично, він не задовольняють апетит, скоріше навпаки, стимулює.

Нирки
Якщо ми п’ємо 250 мл вина, протягом наступних двох годин ми втрачаємо принаймні 500 мл води, яка виводиться з організму у вигляді сечі. У звичайному випадку нирки поглинають воду. Вони роблять це під впливом гормону вазопресину, що секретується гіпофізом. Алкоголь зменшує вазопресин, таким чином позбавляючи нирки інформації, необхідної для поглинання води. Вода, не затримуючись, тече в сечовий міхур, а потім виводиться з організму. В результаті настає зневоднення, якщо не поповнити втрати води.

Сексуальний потяг
Алкоголь, знижуючи наші заборони, може змусити нас почувати себе більш сексуально розкутими і збудженими. Він також може збільшити наші можливості в ліжку, знижуючи чутливість нервової системи. Проте, занадто багато алкоголю діє розслабляючи, м’язи втрачають свою ефективність і можуть виникнути труднощі з ерекцією.

Міфи про алкоголізм

Міф: Алкоголіки п’ють кожен день.

Факт: Дійсно, деякі алкоголіки зловживають алкоголем кожен день. Більш типовим випадком пияцтва в запущеній стадії захворювання, проте, є непомірне пиття алкоголю, що переривається більш довгими або короткими періодами повного утримання.

Міф: Алкоголік п’яний щоразу, коли п’є.

Факт : Алкоголік це людина, яка втратила здатність точно передбачити, як і коли він втрачає контроль над кількістю випитого. Тому авантюризм, або інше соціально неприйнятну поведінку, яке може статися при питті, є результатом втрати контролю над алкоголем. Це не є свідомо задуманим поведінкою цієї людини, що, втім, часто призводить його до конфлікту оцінки. Негативні моделі поведінки є результатом алкоголю, від якого алкоголік просто не може утриматися з першого випитого склянки. Нездатність зберегти контроль над кількістю випитого, а не тільки пияцтво, є, отже, критерієм для відмінності людини з проблемою алкоголю для людей, які п’ють соціально.

Читайте также:  З якого віку можна купити алкоголь в Україні в 2019 році?

Міф: Більшість алкоголіків – люди з маргінесу

Факт : Навпаки, тільки 3-5% всіх алкоголіків закінчують в горезвісної канаві. Переважна більшість, або 95-97%, є частиною суспільства; людьми, що приохотилися до алкоголю, як правило, бувають нормальні зайняті, мають сім’ю, продуктивні і широко шановні громадяни.

Міф: Порядні жінки не стають алкоголіками.

Факт : У результаті культурних і соціальних перетворень, що відбуваються в останні роки, тепер можна з упевненістю сказати, що алкоголізм це хвороба повністю «демократична» і що від неї також страждає багато жінок. Думка, що алкоголізм нібито загрожує тільки «занепалим жінкам» робить клеймо хвороби більш важким, тому залежним жінкам значно важче звернутися за допомогою.

Міф: У алкоголіків відсутній сила волі: вони могли б кинути пити, якби дійсно хотіли.

Факт : Алкоголізм є захворюванням, яке характеризується втратою контролю над випивкою. Проблема полягає не у відсутності сили волі, а в алкогольної залежності. Алкоголік не хоче пити, як він п’є, а хоче пити, «як все». Якби це було питання вибору, алкоголік вибрав би такий спосіб пиття, щоб не мати ніяких проблем.

Алкоголізм є одним з найпростіших і найнебезпечніших захворювань.

алкоголізмВін також є одним із захворювань, про які знають мало. Не розуміють того, що алкоголіком може бути, наприклад, хтось, хто рідко п’є алкоголь, або хто п’є тільки пиво. На думку, широко поширеному в нашому суспільстві, алкогольна залежність або алкоголізм відноситься тільки до дуже просунутій стадії деградації фізичної, психічної, духовної та матеріальної, як наслідок зловживання алкоголем протягом тривалого періоду часу. І самий класичний досі функціонує образ залежної людини, це людина, яка втратила все: здоров’я, сім’ю, роботу, будинок і хто щодня хитається на вулиці або лежить на землі в стані алкогольного сп’яніння.

Все ще мало хто знає, що описана схема відноситься до кінцевої стадії хвороби алкоголізму, яка в її менш грубих і видимих ​​зовні фазах охоплює набагато ширше коло людей. На ранніх стадіях алкоголізму людина може функціонувати майже нормально в багатьох сферах життя і, як правило, тільки фахівці в змозі розпізнати, що людина вже пристрастився до алкоголю.

Алкоголь, введений в організм, навіть у малих дозах викликає стан збудження, ейфорію, психосоматичні розлади, знижує процес мислення і його ефективність, стає причиною дорожньо-транспортних пригод та нещасних випадків на виробництві.

За результатами досліджень вчених, навіть малі дози алкоголю послаблюють реакції: зорові на 20 відсотків, слухові на 50 відсотків, а також є причиною значних змін моторики.

Отправить ответ

avatar
  Подписаться  
Уведомление о