Болить голова після вживання алкоголю – причини і лікування

Головний біль після вживання алкоголюГоловний біль після вживання алкоголю є неприємним бонусом веселощів з розпиванням спиртного. Чи існують дієві методи самодопомоги при мігрені – задаються питанням учасники вечірок.

Головний біль після прийняття алкоголю переслідує більшість людей. За статистикою, 80 з 100 чоловік страждають на ранок від мігрені, нападів нудоти, слабкості. Причиною тому служить важкий стрес, якому піддається весь організм під час інтоксикації етанолом. Майже у кожного любителя спиртного є свій «надійний рецепт» самолікування.

Чому на ранок болить голова після вживання алкоголю?

Безумовною причиною ранкового головного болю після бурхливої ​​п’янки є згубний вплив алкоголю на організм. Тяжкість ранкового стану залежить не тільки від оборотів і кількості «прийнятого на груди», а й від якості спиртних напоїв.

Барвники та інші супутні добавки, що входять до складу алкоголю, посилюють інтоксикацію. Тому від шампанського голова болить сильніше, ніж від горілки.

Етанол є прекрасним розчинником і постачальник супутніх інгредієнтів в усі відділи людського тіла, включаючи головний мозок. Алкоголь надає всебічний негативний вплив на організм , одночасно «заколисуючи» пильність втратою чутливості і гальмуванням нервової діяльності.

Вживання будь-якого алкогольного напою, незалежно від кількості, призводить до:

 • Зневоднення і порушення електролітичного балансу;
 • Дестабілізації артеріального тиску, розрідження крові;
 • Масовому відмирання клітин головного мозку;
 • Отруєння організму продуктами розпаду етанолу.

Кожен пункт з вищенаведеного переліку неминуче призведе до сильного головного болю.

Чому на ранок болить голова після п'янки?Зневоднення призводить до порушення електролітного обміну на клітинному рівні. Відбувається засмічення клітин і міжклітинної простору продуктами життєдіяльності. Подібний стан призводить до мігрені і слабкості, порушення когнітивних функцій, нудоти і блювоти.

Порушення артеріального тиску може спостерігатися в ту чи іншу сторону, що безумовно впливає на серцеву діяльність. Посилення кров’яного потоку тягне до підвищення внутрішньочерепного, внутрішньо очного тиску. Обидва процеси завжди супроводжуються сильним головним болем, нудотою, блювотою.

Читайте также:  Як пити алкоголь, щоб не було похмілля?

[idea] Високий тиск може служити тривожним сигналом ниркової або серцевої недостатності. [/idea]

Низький артеріальний тиск веде до недостатності обмінних процесів, кисневого голодування, хронічної інтоксикації. Мігрень завжди є супутнім симптомів до інших, не менш неприємним і небезпечним. Недостатність кровотоку викликає:

 • запаморочення;
 • Різке потемніння в очах;
 • Слабкість, сонливість, озноб.

[idea] Головний мозок і нервова система в першу чергу піддаються удару алкоголю. [/idea]

Примітно, що людський організм самостійно виробляє ендогенний етанол, для регулювання швидкості процесів вищої нервової діяльності. Щодня в печінці, щитовидній залозі та інших органах виробляється в цілому 20-30 міліграм етилового спирту для «власних потреб» організму.

Алкоголь гальмує діяльність кори головного мозку, що призводить до відмирання клітин. Супутнє кисневе голодування дає відчуття ейфорії і тимчасового знеболювання. Поступово етанол метаболізується в печінці на продукти розпаду, посилюючи інтоксикацію і знімаючи знеболюючий ефект.

Наступила тверезість жахає свідомість жалюгідним станом організму. Необхідно вжити екстрених заходів самодопомоги, щоб настало полегшення.

Як полегшити головний біль після п’янки?

Ранкова мігрень є наслідком і нормалізувати стан необхідно методом усунення причин. Першочергові заходи передбачають:

 1. Нормалізацію водно-сольового балансу;
 2. Звільнення організму від токсинів;
 3. Нормалізувати артеріальний тиск;
 4. Прийом безпечних знеболюючих препаратів;
 5. Відновлення обмінних процесів.

Порушення водного балансу виникає через сечогінного властивості алкоголю. Разом з рідиною організм втрачає життєво необхідні мікроелементи. Тому потрібно збільшити споживання чистої або мінеральної негазованої води протягом усього дня. Слід виключити газовані напої, коктейлі.

Прийом спиртовмісних напоїв для полегшення стану може привести до виникнення алкогольної залежності.

Прийом абсорбентів допоможе усунути інтоксикацію організму, зв’язати і вивести небезпечні отрути, продукти розпаду етанолу. З цією метою використовують БАДи, активоване вугілля. Оптимальне дозування розраховують, виходячи з ваги пацієнта.

[idea] Одноразовий прийом складається з однієї таблетки активованого вугілля на кожні десять кілограм маси тіла. Препарат запивають великою кількістю чистої води. [/idea]

Читайте также:  Болить печінка після прийому алкоголю: причини і засоби лікування

Шкіра бере активну участь у виведенні отрут з організму і є найбільшим органом. Потрібно приділити особливу увагу ранковим водним процедурам, щоб очистити пори шкіри від скупчених в них продуктів розпаду етанолу.

Не рекомендується занурюватися в гарячу воду, щоб не спровокувати підвищення артеріального тиску.

Звичну ванну краще замінити душем і жорсткою мочалкою. Позитивний ефект надає контрастний душ і енергійне розтирання бавовняним рушником.

Повернутися до звичних параметрах артеріального тиску і знизити головний біль допоможуть:

 • цитрамон;
 • ібупрофен;
 • парацетамол;
 • спазмалгон;
 • Аспірин.

Як полегшити головний біль після п'янки?Етанолова інтоксикація порушує обмінні процеси в організмі. Відновлення цих функцій значно полегшить загальний стан і прискорить повернення до звичного способу життя. Безперечним фаворитом в цій ситуації є зелений чай, водний розчин меду, лимонний сік.

Нерідко порушення діяльності печінки і підшлункової залози тягне до низького рівня глюкози. Компенсувати її недолік допоможе солодкий зелений чай. Відновленню енергообміну сприяє нещільний сніданок, що складається з бульйону з грінками.

Народні засоби лікування головного болю після п’янки

Давні традиції масових гулянок з розпиванням розважальних напоїв породили безліч народних способів лікування тяжкого похмілля і головного болю.

Найбільшу популярність отримали такі народні методи боротьби з сумними наслідками застілля:

 • Підкисленою водою знімають напади нудоти і відчуття дискомфорту в області шлунка;
 • Кефір, сироватка, кисле молоко допоможуть відновити функції шлунково-кишкового тракту і компенсувати неминучий дисбактеріоз. Біфідобактерії беруть активну участь в нейтралізації токсинів етанолу;
 • Розсіл від домашніх заготовок усуває спрагу, компенсує порушення водно-сольового балансу;
 • Трав’яний настій ромашки з мелісою благотворно впливає на слизову шлунка, печінку, нервову систему;
 • М’ятний чай знімає головний біль, має спазмолітичну властивістю;
 • Лимонне ефірне масло полегшує головний біль. Рекомендується натерти віскі скоринкою лимона, включити аромолампу;
 • Точковий масаж больових точок на зап’ястях знімає спазми судин головного мозку.
Читайте также:  Засоби та поради від похмілля - Що потрібно зробити, щоб вранці не було похмілля?

Слід враховувати, що самолікування і самодопомога доцільні в розумних межах. Нерідко алкоголь викликає загострення хронічних захворювань, довгий час не нагадували про себе.

[idea] Вкрай важливо звернутися за медичною допомогою, якщо полегшення самопочуття не настає в перші півтори-дві години. [/idea]

Народні засоби лікування головного болю після п'янки

Також не рекомендується виходити з дому з сильним головним болем, щоб не погіршити ситуацію. Нерідко мігрень супроводжується дезорієнтацією в просторі, уповільненою реакцією, порушенням гостроти зору і слуху.

Стаття ” Болить голова після вживання алкоголю … ” носить рекомендаційний характер і не є керівництвом до дії. Кожна людина несе відповідальність за свій стан і наслідки самолікування.

Відмова від кваліфікованої медичної допомоги може мати трагічні наслідки.

Отправить ответ

avatar
  Подписаться  
Уведомление о