Болить печінка після прийому алкоголю: причини і засоби лікування

Як зняти біль у печінці після алкоголю Прийом алкоголю не проходить безслідно для організму. Нерідко після розпивання спиртного мігрень супроводжується важким болем в правому боці. Таким чином печінку сигналізує про порушення функцій.

Висока зайнятість і щільний графік не завжди дозволяють звернутися за медичною допомогою при хворобливих відчуттях в правому підребер’ї. Любителі розважальних напоїв прагнуть позбутися від болю будь-яким шляхом, не замислюючись про наслідки.

Чому після вживання алкоголю болить печінка?

Печінка бере на себе основне навантаження по перетворенню етанолу і виведення продуктів розпаду. Нирки і легені в меншій мірі беруть участь в цьому процесі. Тому саме тканини печінки зазнають патологічних змін в першу чергу.

Клітини печінки є унікальним природним фільтром, що відокремлює від плазми крові небезпечні токсичні речовини. Левова частка випитого алкоголю метаболізуються в печінці. Швидкість розпаду етанолу залежить від загального стану здоров’я і функцій окремих органів.

Ступінь впливу печінки залежить від якості і кількості вжитого спиртного. Найбільшої шкоди завдають спиртовмісні сурогати, не сертифікований алкоголь.

Не рідко, що страждає похміллям людина, прагне «поправити здоров’я» і приймає нову дозу спиртного. Печінка, не оговталися від попередніх веселощів, піддається чергового удару етанолу. Не менший збиток наносить і неконтрольований прийом фармакологічний препаратів сумнівного походження.

Несприятливими факторами для здоров’я печінки є:

 • Наявність шкідливих токсинів в їжі, пиття, повітрі;
 • Перевага гострих, смажених, копчених страв;
 • Побічна дія лікарських препаратів;
 • Порушення функцій нирок, серця, шлунково-кишкового тракту.

Яким чином алкоголь шкодить печінці?

Яким чином алкоголь шкодить печінці?Абсолютно всі алкогольні напої містять певну частку етанолу, який є для організму сильнодіючим токсином. Майже 98% випитого спиртного метаболізуються в печінці. Тканини цього органу піддають етанол багатоступінчатому перетворенню.

Читайте также:  Як прибрати набряк обличчя після алкоголю?

В ході хімічної реакції етанолу утворюється оцтовий альдегід, який багаторазово перевершує вихідний продукт за ступенем токсичності. Печінка піддається катастрофічною навантаженні, знешкоджуючи альдегід. Потерпілий орган сигналізує про порушення функцій характерними симптомами, включаючи і біль в правому боці.

Печінка, як і деякі інші органи, має здатність до регенерації або самовідновлення. Цей тривалий процес можливий тільки при певних умовах. Обов’язковою умовою є повне виключення алкоголю, оскільки етанол і продукти його розпаду є сильними отруйними речовинами.

Часте вживання спиртного призвело до появи захворювань, викликаних етаноловою інтоксикацією. Люди, що ведуть тверезий спосіб життя практично не схильні до цих захворювань печінки.

Захворювання печінки, викликані алкоголем

Небезпека захворювань печінки, викликаних алкоголем, складається тривалому періоді лікування. Нерідко ці хвороби є невиліковними. Одужання нерідко замінюється фазою ремісії при позитивній реакції на фармакологічні препарати.

До найбільш поширених «алкогольним» недугам печінки відносяться :

 • Фіброз тканин органу;
 • гепатомегалия;
 • Стеатоз або ожиріння печінки;
 • Цироз і гепатит.

Найбільша небезпека полягає в тому, що більшість цих захворювань призводять до злоякісного переродження тканин печінки.

[idea] Рак печінки не настає в один момент. Йому передують періодичні нездужання і відсутність відповідного лікування. [/idea]

Головною причиною виникнення вищеперелічених захворювань є безконтрольний прийом алкоголю. Зловживання спиртним призводить до алкогольної залежності, тривалим запоїв. Нерідко вживання спиртовмісних напоїв відбувається на голодний шлунок, що посилює інтоксикацію і збиток печінки.

Біль у правому підребер’ї після прийому алкоголю може служити тривожним симптомом розвитку одного з небезпечних захворювань.

Фіброз

фіброз печінки
фіброз печінки

Кожні десять зі ста часто п’ють страждають фіброзом печінки. Це захворювання супроводжується зростанням фіброзної тканини навколо проток і великих кровоносних судин печінки. Розростається тканину блокує функції внутрішнього органу і хворий відчуває такі симптоми:

 • Відрижка, нудота;
 • Метеоризм і здуття живота;
 • Відчуття болю, тяжкості в правому боці;
 • Слабкість, відсутність апетиту.
Читайте также:  Як прибрати набряк обличчя після алкоголю?

Потрібно тривалий курс медикаментозної терапії, перехід на щадну дієту, повне виключення алкоголю для настання полегшення і стримування зростання фіброзної тканини. Захворювання нерідко призводить до цирозу печінки при відсутності своєчасного лікування.

Гепатомегалия

Гепатомегалию складно діагностувати, оскільки на початковій стадії захворювання протікає безсимптомно. Захворювання викликає порушення білкового обміну в печінці. Орган збільшується в об’ємі, намагаючись компенсувати недостатність функції.

Стеатоз або ожиріння печінки

ожиріння печінки
Ожиріння печінки

У 70 з 100 алкоголіків діагностують алкогольний стеатоз, іменований ожирінням печінки. Майже половина випадків захворювання на початковій стадії протікає без будь-яких симптомів. Першими ознаками порушення здоров’я органу служать:

 • Відчуття тяжкості в правому боці:
 • Підвищена стомлюваність;
 • Дратівливість.

Діагностику проводять методом біопсії, досліджуючи пробу тканини на процентний вміст жирових клітин. Підтвердження діагнозу можливо тільки при ураженні не менше 50% тканин органу.

Успішне одужання можливе тільки при повній відмові від спиртовмісних напоїв.

Алкогольний гепатит

Алкогольний гепатит діагностують у 70% алкоголіків, що відносить це захворювання до найбільш поширеним поразок печінки внаслідок етаноловою інтоксикації. Початкова стадія хвороби не завжди відзначається гострим перебігом.

Подальше ураження органу викликає такі симптоми :

 • порушення стільця;
 • нудота блювота;
 • овтяниця;
 • зміна кольору сечі і калу;
 • сверблячка шкірних покривів.

Алкогольний гепатит – вкрай небезпечне захворювання, зазначене 44% летального результату. Одужання можливо лише при повній відмові від спиртного. В іншому випадку у 65% хворих алкогольний гепатит переходить у цироз печінки.

Цироз печінки

Цироз печінкиНебезпечне захворювання вражає близько третини любителів розважальних напоїв. Симптоми дуже схожі з алкогольним гепатитом з тією різницею, що проявляються на початковій стадії захворювання і протікають набагато болючіше.

Ігнорування медикаментозного курсу лікування призводить до 80% смертності в перші роки хвороби.

Блокувати захворювання можливо тільки при строгій дієті, відмову від алкоголю, ретельному дотриманні курсу терапії.

Читайте также:  Як прибрати набряк обличчя після алкоголю?

Засоби лікування болю печінки після вживання алкоголю

Засоби лікування болю печінки після вживання алкоголюПерш за все необхідно провести очистку організму від токсинів етанолу, поліпшити функції печінки. З цією метою рекомендується прийняти полисорб, активоване вугілля, ентеросгель, Карсил, Гепабене. Прийом спазмолітиків зніме біль і поліпшить потік крові і жовчі.

Також необхідно провести тюбаж печінки. Так називають нескладну процедуру, яка полегшує роботу печінки. Необхідно випити дві склянки злегка підкисленою води і лягти в ліжко на правий бік. До області правого підребер’я прикладають грілку.

Природа наділила природний фільтр людського тіла здатністю до самовідновлення. Тривожні симптоми свідчать про те, що орган потребує додаткової допомоги.

( Відео : ” Як очистити жовчний міхур і печінку після вживання алкоголю” )

Сучасна фармакологія випускає широкий спектр гепатопротекторів :

 • Енерлів;
 • Ессенціале;
 • Фосфоглів;
 • Діпа;
 • Куперс Нео.

Так називають препарати, що сприяють відновленню печінкової тканини, клітинних мембран. Обов’язковою умовою відновлення є тривала відмова від алкоголю і перехід до тверезого способу життя.

( Відео : “Як зняти біль у печінці після алкоголю”)

Важливо пам’ятати, що самолікування допустимо тільки в разі одиничного і нетривалого нездужання, викликаного алкоголем. В іншому випадку необхідно звернутися до терапевта за місцем проживання, щоб не запускати хворобу.

голоса
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомить о
guest
0 комментариев
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x