Болить серце після алкоголю: причина і перша допомога

Серцева біль з’являється в силу специфічного впливу етанолу на організм в цілому і серцево-судинну систему зокрема. Що ж робити, якщо болить серце після алкоголю? Безумовно ігнорувати тривожний симптом не можна.

Тривалість життя безпосередньо залежить від здоров’я серцевого м’яза і судинної системи. Біль в лівій частині грудної клітини з’являється відразу після прийому алкоголю або в наступні дні.

Методи першої допомоги при болю в серці після алкоголю різняться від часу прояву симптомів і їх характеру.

Також важливо розуміти який вплив надає етанол на серце, щоб не наражати на здоров’я і життя необдуманого ризику.

Як спиртне впливає на серце і судини

Як спиртне впливає на серце і судиниБудь-яка кількість етанолу, який потрапив в організм, впливає на серце – загальновідома аксіома. Примітно, що характер реакції серцево-судинної системи залежить від кількості і концентрації випитого.

Загальновідомо сечогінний властивість алкогольних напоїв. Інтенсивне утворення сечі і швидка втрата рідини призводять до порушення електролітного балансу і зневоднення. Порушується біохімія крові, знижується рівень калію.

Калій займає провідне місце в регулюванні серцевих скорочень, спільної діяльності серцево-судинної і нервової систем організму.

Медичні дослідження показали, що після одного-двох келихів столового вина відбувається :

  • Розширення великих судин;
  • Падає артеріальний тиск;
  • Загальмування мозкової діяльності;
  • Пульс сповільнюється;
  • Настає стан релаксу;
  • Знижується рівень стресу і тривоги.

На цьому безпечний прийом алкоголю вичерпується. Не менш небезпечно регулярно знімати стрес двома келихами вина, оскільки організм не встигає відновитися і виявляється під постійним впливом продуктів розпаду етанолу.

[idea] Медики попереджають, що перевищення допустимої дози алкоголю піддає серце негативному впливу спиртного і має далекосяжні наслідки. [/idea]

Читайте также:  Вплив алкоголю на організм підлітка

Прийом третій і наступних порцій алкоголю викликає зворотну дію :

  • Настає спазм периферичних судин;
  • Підвищується артеріальний тиск;
  • Збільшується частота серцевих скорочень.

Алкоголь надзвичайно швидко проникає в кров. Перші ознаки впливу етанолу проявляються вже через дві-три хвилини після випивки. Спиртне зберігається в крові протягом п’яти-семи годин, піддаючи серцевий м’яз тривалого негативного впливу. Як правило, біль в серці після алкоголю є наслідком цього впливу.

Поширені симптоми алкогольно-сердечних хвороб

Поширені симптоми алкогольно-сердечних хворобДеякі захворювання настільки характерні для любителів спиртного, що носять приставку «алкогольний» на наступних стадіях розвитку.

Серцево-судинні захворювання лідирують в антирейтингу причин скорочення тривалості життя.

Інфаркти, інсульти, паралічі і рання смерть – ось неповний перелік наслідків регулярно впливу етанолу і продуктів його розпаду на серце.

На ранніх стадіях розвитку алкогольно-сердечних патологій людина стикається з болем з лівого боку грудей, нестабільним артеріальним тиском, головним болем, порушенням ритму серцевих скорочень. Також спостерігаються:

  • Хронічне безсоння;
  • Почуття тривоги;
  • Задишка, постійна втома;
  • Зниження фізичної активності.

Нерідко біль в грудях заміщається дискомфортним відчуттям важкості, печіння, здавлювання.

[idea] Успішне одужання та збереження працездатності можливо тільки при діагностуванні та лікуванні серцевих хвороб на ранній стадії їх розвитку. [/idea]

Подальше ігнорування проблем на тлі частого вживання алкоголю призводить до незворотних змін серцевої тканини. Орган прагне компенсувати недостатність функцій за рахунок нарощування маси. Клітини міокарда заміщуються нездатною до скорочення рубцевої і сполучною тканиною.

Наслідки впливу алкоголю на серце

Наслідки впливу алкоголю на серцеПримусова зміна природного тонусу кровоносних судин неминуче тягне захисну реакцію організму. Серцевий м’яз нарощує масу для компенсації недостатності функцій. Стінки судин стають товщі і менш еластичними, що ускладнює контроль над артеріальним тиском.

Часте вживання алкоголю призводить до розвитку ряду серцевих захворювань:

  • аритмія;
  • кардіоміопатії;
  • Ішемічної хвороби;
  • атеросклероз;
  • Недостатність міокарда.
Читайте также:  Вплив алкоголю на серце і серцево-судинну систему

Як правило, багато пацієнтів схильні ігнорувати перші скороминучі симптоми серцевої недостатності і не звертаються за медичною допомогою.

Ігнорування сердечного болю різко знижує шанси на одужання. Відмова від алкоголю є обов’язковою умовою успішної терапії.

Прискорене серцебиття вранці змінюється гострою короткочасної болем, відчуттям дискомфорту, хронічною втомою. Звернення до кардіолога на цій стадії захворювання і дотримання лікарських рекомендацій сприяють швидкому полегшенню і поверненню до звичного способу життя.

Схильність до частих узливань і запоїв приводить до погіршення стану здоров’я серця. Все частіше спостерігається аритмія після алкоголю, що переходить в тахікардію. Небезпечне поєднання симптомів призводить до ішемічної хвороби. Компенсаційне нарощування маси серця називається кардіоміопатією або «бичачим серцем».

[idea] Велике і сильне серце далеко не одне і теж – підтверджує медична статистика. Надмірна маса серця означає серцеву недостатність або «алкогольне серце». [/idea]

Як заспокоїти серце після прийому алкоголю

Чому болить серце після алкоголюПочастішання пульсу після прийняття алкоголю може мати як епізодичний, так і хронічний характер. Методи першої допомоги при аритмії залежать від часу прояви. Часте серцебиття спостерігається:

  • Під час застілля;
  • Супроводжує похмілля;
  • Часто в перебігу дня;
  • Спонтанно вранці.

Аритмія під час алкогольного сп’яніння вимагає негайних заходів, щоб не допустити погіршення стану. Прилив крові до верхньої частини тіла на тлі прискореного пульсу може закінчитися серцевим нападом, інфарктом, паралічем і смертю.

Перш за все необхідно усунути етанолову інтоксикацію :

  1. Негайно промити шлунок;
  2. Прийняти абсорбенти (активоване вугілля);
  3. Пити більше мінеральної негазованої води.

30 крапель валокордин або корвалолу допоможуть стабілізувати серцевий ритм. Необхідно викликати невідкладну допомогу, якщо полегшення не настало протягом години. Також необхідно звернутися до кардіолога для обстеження і призначення курсу терапії.

Тахікардія, як і аритмія, є тривожним «дзвіночком» про пряму загрозу життю. Майже чверть випадків гострої тахікардії закінчуються смертю пацієнта.

Не можна недооцінювати небезпеку тахікардії і зволікати з викликом швидкої допомоги. Полегшити стан при прискореному серцебитті допоможуть:

  1. Прийняти горизонтальне положення тіла, розстебнути комір сорочки, послабити ремінь брюк.
  2. Трохи підняти ноги, щоб знизити артеріальний тиск і кількість серцевих скорочень;
  3. Відкрити вікно для припливу свіжого повітря.
  4. Розвести в невеликій кількості води 25-30 крапель корвалолу або прийняти таблетку валідолу до приїзду реанімаційної бригади.
Читайте также:  Вплив алкоголю на організм підлітка

Бажано виміряти показання пульсу і артеріального тиску. Категорично забороняється приймати фармакологічні препарати, що впливають на артеріальний тиск без попереднього вимірювання показників, щоб не погіршити ситуацію.

0 0 голоса
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомить о
guest
0 комментариев
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x