Амоксиклав і алкоголь – Чи можна алкоголь при прийомі Амоксиклав?

 Нерідко пацієнти займаються самостійним пошуком відповіді на питання можна приймати алкоголь при прийомі антибіотиків Амоксиклав.

Причиною тому служить недоступність лікуючого лікаря у вихідний день, боязнь бути скомпрометованим, несподіване запрошення на свято. Виробник препарату не відображає в інструкції інформацію про сумісність або протипоказання прийому алкоголю при лікуванні антибіотиками Амоксиклав.

Логічний аналіз інформації про дію препарату, протипоказання і побічні дії може пролити світло на питання на скільки безпечно пити спиртне під час прийому амоксиклавом.

Сумісність амоксициліну з алкоголем

Сумісність амоксициліну з алкоголемШирокоспектрально антибіотик пеніцилінового ряду амоксиклав призначає після бактеріологічного дослідження на чутливість патогенної мікрофлори. В окремих випадках дане дослідження не є необхідністю.

Медичні та фармакологічні дослідження привели до появи антибіотиків, надають дуже широкий спектр дії. Це означає глобальний вплив на всі органи і системи людського організму. Амоксиклав пригнічує і ліквідує збудників, що інфікують:

 • шлунково-кишкового тракту
 • Бронхи і легені
 • Суглоби і кістки,
 • Шкіряний покрив
 • Сечостатеву систему

Згідно з даними інструкції, амоксиклав активно взаємодіє з іншими препаратами, що призводить до зміни показників:

 1. Біодоступності
 2. Концентрації в плазмі
 3. Часу виведення

Отже, амоксиклав не є стабільною хімічною сполукою і в реакції з іншими препаратами змінює свої властивості.

Крім того, організм трансформує і виводить амоксиклав в нирках і печінці, що пояснює спеціальну схему прийому при недостатності функція цих органів. Не слід забувати, що етанол також трансформується нирками і печінкою. Згідно з останніми клінічних досліджень, більше половини алкоголю трансформується в печінці.

Наслідки поєднання алкоголю та антибіотика Амоксиклав

Наслідки поєднання алкоголю та антибіотика Амоксиклав

З великою часткою ймовірності поєднання алкоголю та антибіотика амоксиклав надає підвищене навантаження на печінку і нирки.

Читайте также:  Ефективне очищення печінки з «Овесол» - Інструкція по застосуванню

[idea] Порушення ферментації тягне за собою непередбачувані наслідки для всього шлунково-кишкового тракту. [/idea]

Діюча речовина препарату піддається активному метаболізму печінкової тканиною. З огляду на, що в числі побічних дій значаться ускладнення з боку шлунково-кишкового тракту, алкоголь в сукупності з амоксиклавом однозначно спровокують:

 • Нудоту і блювоту
 • Біль в області шлунка
 • Прилив крові
 • Загострення гастриту, коліту

Нирки беруть активну участь в процесі виведення з організму антибіотика амоксиклав. Точно також від активності нирок залежить час виведення етилового спирту. Люди, які страждають зниженням функції нирок, схильні до швидкого сп’яніння малими дозами алкогольних напоїв.

Найчастіше концентрація етилового спирту в напої не впливає на тяжкість згубної інтоксикації пацієнтів з нирковою недостатністю.

Прийом алкоголю під час терапії із застосуванням антибіотика амоксиклав багаторазово збільшують навантаження на нирки. Процес фільтрації, спрямований на виведення препарату, перенаправляється на позбавлення крові від етанолу. Найчастіше це викликає збільшення концентрації діючої речовини в плазмі крові.

Перевищення допустимого рівня концентрації антибіотика в крові безпосередньо веде до передозування антибіотиком амоксиклав.

Симптомами передозування є:

 • порушення координації
 • запаморочення
 • збудливість
 • судоми

Людині в стані алкогольного сп’яніння складно оцінити ситуацію, оскільки вплив алкоголю також позначається на координації рухів, викликає запаморочення і збудливість. В результаті клінічна картина порушується і усвідомлення необхідності надання реанімаційної допомоги приходить занадто пізно.

Компанія-виробник стверджує в інструкції, що летальні випадки від передозування антибіотика амоксиклав не відомі. По всій видимості фармакологам не спадало на думку запивати таблетки алкоголем, що не виключає такої ймовірності.

Зіставлення наданої інформації в інструкції до антибіотика амоксиклав призводить до висновку, що даний препарат вкрай (категорично) небажано поєднувати з алкоголем.

Через скільки можна пити алкоголь після прийому амоксиклавом?

Через скільки можна пити алкоголь після прийому амоксиклавомЧас виведення антибіотика амоксиклав з організму безпосередньо залежить від функції нирок. Клінічні дослідження свідчать про виведення 65% діючої речовини в першу добу з моменту останнього прийому. Інша частина фільтрується нирками на наступну добу.

Читайте также:  Диклофенак і алкоголь - чи можна поєднувати алкоголь і диклофенак

[idea] Імовірність небажаних наслідків прийому алкоголю після лікування антибіотиком амоксиклав зникає через 48 годин з моменту останнього прийому. [/idea]

Слід пам’ятати, що наявність недостатності функцій печінки або нирок значно збільшує час виведення препарату. Будь-яке хронічне захворювання цих органів позначається на інтенсивності метаболізму і клубочкової фільтрації. У цьому випадку перший прийом алкоголю після терапії із застосуванням амоксиклавом слід відкласти не менше, ніж на тиждень.

Відгуки: Алкоголь і амоксиклав

Широкоспектрально антибіотики призначають при серйозних захворюваннях. Наявність діагностованих захворювань має на увазі наявність досить таки хворобливих симптомів. Найбільш частими з них бувають висока температура, біль в області запального процесу.

Зазвичай свідомість людини і всі сили організму мобілізуються на боротьбу з інфекцією. В такому стані спрага спиртного свідчить про наявність алкогольної залежності. В інших випадках пацієнт, який прагне до одужання, знайде в собі сили замінити келих вина на вітамінізований сік.

У питанні вживання спиртних напоїв під час прийому антибіотика амоксиклав лікарі і громадськість єдині. Реакція ослабленого організму непередбачувана. Недолік рішучості у відмові від стопки горілки може обернутися непоправним побічним ефектом. Одужання віддалиться на невизначений термін, оскільки патогенна флора мутує при будь-якому зручному випадку.

Отправить ответ

avatar
  Подписаться  
Уведомление о