Прийом алкоголю після курсу лікування антибіотиками або чи можна пити алкоголь після прийому антибіотиків?

Жоден лікар не схвалить прийом алкоголю під час курсу терапії антибіотиками. Але ось, прийом антибіотиків позаду і постає питання про повернення до звичного способу життя. Перед колишнім пацієнтом постає питання, чи можна пити алкоголь після прийому антибіотиків.

Наукові дослідження взаємодії антибіотиків і алкоголю

Чи можна пити алкоголь після прийому антибіотиків? На перший погляд, хвороба і алкоголь не сумісні, оскільки спостерігається конфлікт застосування і впливу на організм. Антибіотики покликані лікувати, в той час як алкоголь дає небажаному навантаженню на нездоровий організм. Не секрет, що і антибіотики мають побічні властивості, навіть при сумлінному дотриманні всіх лікарських рекомендацій.

Технологічний прогрес накладає відбиток на темп і спосіб життя. Далеко не завжди лікування пов’язане зі стаціонаром. Найчастіше пацієнти продовжують працювати, займатися справами і вирішенням питань одночасно з терапією антибіотиками. Звички повертають пацієнта до ситуацій, коли постає питання «пити чи не пити». Страшні чутки про наслідки суміщення алкоголю та антибіотиків покликані допомогти прийняти рішення на користь «не пити».

Будь-який лікарський препарат проходить довгий шлях від лабораторних досліджень до аптек. Вчені вивчають дію препарату на організм в цілому і окремі системи і органи. У будь-якій інструкції до застосування є інформація про взаємодію з іншими препаратами, але не містить даних про сумісність з алкоголем. Це не означає, що питання не вивчалося.

Які антибіотики не можна поєднувати з алкоголемЗахідні вчені давно досліджують взаємодію алкоголю та антибіотиків, прагнучи прогнозувати реакцію організму на прийом етанолу під час лікування. Як виявилося, широкий спектр препаратів взагалі не взаємодіє з алкоголем. Період накопичення лікуючого речовини в організмі і його виведення залишалися незмінними як в контрольній групі добровольців, так і в групі, що приймає алкоголь.

Читайте также:  Свічки і алкоголь. Чи можна поєднувати свічки і алкоголь?

Це означає, що при прийомі багатьох препаратів на тлі вживання алкоголю в організмі не утворюється небезпечних хімічних сполук. Не слід забувати, що алкоголь сам по собі надає чималу навантаження практично на весь організм. В першу чергу підвищується навантаження на:

 • Серцево-судинну систему
 • Нервову систему і головний мозок
 • Печінку і підшлункову залозу
 • сечостатеву систему

Прийом алкоголю може посилити захворювання і відстрочити наступ одужання.

Які антибіотики не можна поєднувати з алкоголем

Які антибіотики не можна поєднувати з алкоголемІснує окрема група високоефективних антибіотиків, які вкрай небезпечно поєднувати з алкоголем. Щоб уникнути нанесення непоправної шкоди організму слід знати, прийом яких антибіотиків категорично не можна поєднувати з алкоголем.

 1.  Азитроміцин . Антибактеріальний препарат широкого спектра дії. Зберігається в організмі до семи днів після останнього прийому
 2. Цефтриаксон . Антибіотик третього покоління. Застосовується для лікування ЛОР-захворювань, інфекцій дихальних шляхів, уражень шкіри, сечостатевої системи. 50% діючої речовини цефтриаксона виводиться з організму протягом 48 годин після останнього прийому. Період виведення утруднюється при захворюваннях нирок і печінки.
 3. Амоксицилін . Призначається в курсі терапії при лікуванні бронхіті, ангіні, пієлонефриті, уретриті, гінекологічних та венеричних захворюваннях. 50% діючої речовини амоксициліну виводиться в перші 20 годин. Повна відсутність в крові спостерігається через дві доби після останнього прийому препарату.
 4. Амоксиклав . Комбінований антибактеріальний препарат. Амоксиклав призначають при лікуванні отиту, тонзиліту, бронхіту, інфекційних захворюваннях сечостатевої системи, інфекціях в гінекології, запаленні шкіри, холециститі. У здорових пацієнтів період напіввиведення амоксиклавом становить 25 годин.
 5. Бициллин-5 . Антибіотик групи пеніциліну. Бициллин-5 застосовують при лікуванні інфекційних захворювань, викликаних возбудителями, чутливими до препарату. Також приймають з метою профілактики ревматизму. У перші вісім діб від останнього прийому виділяється тільки 33% препарату. Період повного виведення становить п’ять-шість тижнів.
Читайте также:  Дюфастон і алкоголь - Чи можна алкоголь при прийомі дюфастона?

Алкоголь категорично забороняється поєднувати з прийомом азотріміціна, амоксиклавом, цефріаксона, амоксициліну, фуразолидона, метронідозолу, цефоперазону. Ці препарати випускаються у формі ін’єкцій, таблеток, капсул, крапель. Різна форма випуску призначена для максимально швидкого досягнення області лікування і однаково несумісна з етанолом.

Наслідки прийому алкоголю з антибіотиками

Наслідки прийому алкоголю з антибіотиками Молекули лікуючого речовини вступають в реакцію з етанолом, що призводить до утворення побічного високотоксичної хімічної сполуки – ацетальдегіду. Інтоксикація ацетальдегідом призводить до вкрай тяжких наслідків і проявляється наступними симптомами:

 • Високий показник серцевих скорочень
 • Почервоніння верхній частині тіла
 • Утруднення дихання
 • Судоми нижніх кінцівок
 • Підвищення артеріального тиску
 • Гострий головний біль

[Idea] В результаті високу токсичність ацетальдегіду може наступити анафілактичний шок з летальним результатом. [/ Idea]

Повне виведення антибіотиків з організму може підтвердити тільки аналіз крові. Стан здоров’я окремих органів безпосередньо впливає на період очищення організму від препаратів. До будь-яких ліків додається інструкція, з якої можна дізнатися період напів виведення і повного виведення лікувальної речовини.

Слід пам’ятати, що період виведення антибіотиків з організму залежить від стану нирок, печінки, серцево-судинної системи і є індивідуальним показником.
В інструкції вказані середньостатистичні дані, які можуть істотно відрізнятися від показників окремої людини.

Через скільки можна пити алкоголь після лікування антибіотиками

Через скільки можна алкоголь після лікування антибіотиками  З урахуванням всієї вищевикладеної інформації можна сказати, що алкогольні напої можна вживати без побоювань тільки після повного одужання і очищення організму від антибіотиків. Будь-які лікарські препарати надають дію не тільки на нездоровий орган, а й на весь організм. Пацієнту необхідно пройти курс відновлювальної реабілітації після завершення курсу лікування антибіотиками.

Західні фахівці не забороняють приймати алкоголь під час лікування тільки в разі безпеки суміщення і в суворо визначених рамках. Британські медики дозволяють вживати будь-який алкоголь не більше трьох-чотирьох чарок чоловікам і двох-трьох чарок жінкам. При цьому лікарі суворо обумовлюють обсяг чарки і міцність алкогольного напою.

Читайте также:  Диклофенак і алкоголь - чи можна поєднувати алкоголь і диклофенак

Так, за одиницю спиртного вважається 10 мл чистого етанолу, який може міститися в різній кількості горілки, коньяку, пива або вина. 10 мл етанолу міститься в:

 • Шампанське або вино 13% – 100 мл
 • Пиво 4,9% – 285 мл
 • Горілка і коньяк (40%) – 30 мл

Не слід забувати, що прийом будь-якої кількості алкоголю з антибіотиками, що вступають в хімічну реакцію з етанолом, строго заборонений і може привести до непоправних наслідків.

голоса
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомить о
guest
0 комментариев
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x