Щеплення від гепатиту і алкоголь – Суміщення і наслідки прийому

Людство давно забуло про небезпеку інфекційного гепатиту, колись що забрав життя населення цілих міст, завдяки системним вакцинації. Відчуття безпеки дозволяє не переривати звичний спосіб життя під час вакцинації. Тому нерідко виникає питання чи можна поєднувати алкоголь з щепленням від гепатиту.

Обов’язкова системна вакцинація від гепатиту типу В включає три етапи, що проходять протягом півроку.

Щеплення від гепатиту і алкогольЩеплення від гепатиту А не входить в обов’язкову програму профілактичної вакцинації та проводиться за особистою ініціативою. Гепатит цього типу вважається менш небезпечним, оскільки класифікується як кишкова інфекція.

Гепатит типу В відноситься до розряду небезпечних інфекційних захворювань, що передаються від людини до людини через кров, сечу, слину та інші біологічні рідини. Практично всі хворі, які перенесли це захворювання, змушені залишок життя спостерігатися у гастроентерологів, дотримуватися дієти і періодично проходити курс гепапротекторной терапії.

Чи можна пити алкоголь після щеплення від гепатиту?

Чи можна пити алкоголь після щеплення від гепатитуПід час вакцинації в кров людини потрапляє ослаблений агент інфекційного захворювання. Імунна система здорового організму реагує на загрозу виробленням антитіл, які зберігаються довгий час. Антитіла стоять на варті здоров’я і служать захистом від можливого ураження організму патогенним збудником.

Алкоголь не безпосередньо впливає на вміст вакцини і не вступає з нею в реакцію, що дозволяє говорити про відносну безпеку суміщення. Проте гепатит, як і алкоголь, завдає колосальної шкоди печінки.

[idea] Внутрішній орган виявляється під подвійним ударом і може не впоратися з покладеним на нього навантаженням. [/idea]

З метою власної безпеки рекомендується не піддавати себе невиправданому ризику одночасного впливу етанолу і вакцини від гепатиту.

Чому не рекомендують поєднувати алкоголь і вакцину від гепатиту

Чому не рекомендують поєднувати алкоголь і вакцину від гепатитуПитання про суміщення алкоголі містять напоїв з вакцинацією не має однозначної відповіді в силу індивідуальності і непередбачуваності реакції організму. Найбільш частою рекомендацією служить порада про триденний утриманні від прийому алкоголю напередодні вакцинації і після неї.

Західне наукове видання «Алкоголізм і клінічні дослідження», опублікував результат дослідження наукового колективу з госпіталю ім. Г. Лаеннека в Парижі. Французькі медики провели вивчення злободенної проблеми непередбаченої реакції організму пацієнтів з діагностованим алкоголізмом на фармакологічні препарати та вакцини.

Вчені встановили, що, хоча етанол і не взаємодіє з вакциною, прийом алкоголю впливає на придбання імунітету. Зокрема, стійкість до гепатиту у контрольної групи непитущих учасників досягла 82% вже після першого щеплення. Імунна система пацієнтів з алкогольним пошкодженням печінки виробила лише 46% антитіл від гепатиту.

Вживання алкоголю викликало важкі побічні ефекти вакцинації від гепатиту у 28% пацієнтів – підкреслили французькі дослідники.

Головна умова успішної вакцинації – здоровий сильний організм і адекватна реакція імунної системи. Внутрішні органи, часто піддаються токсичного впливу етилового спирту, поступово втрачають свої функції. Щорічно на планеті гине 600 тисяч чоловік в результаті недостатності функції печінки.

[Idea] Понад 350 мільйонів людей є носіями вірусу і хворіють на хронічну форму гепатиту. [/ Idea]

Наслідки прийому алкоголю під час вакцинації від гепатиту

Наслідки прийому алкоголю під час вакцинації від гепатитуБудь-яка вакцинація проводиться тільки після ретельного обстеження стану здоров’я. Багатьом пацієнтам, що страждають недостатністю функцій печінки, нирок, серцево-судинної системи щеплення категорично протипоказані.

Cтраждаючий хронічним захворюванням організм може не впоратися із загрозою в особі ослабленої штаму інфекції. В результаті чого профілактична вакцинація може закінчитися госпіталізацією. Вірус, безпечний для здорової людини, може спровокувати повномасштабну хвороба ослабленого організму.

Нерідко гепатит закінчує хронічним цирозом, печінковою дисфункцією, скороченням тривалості життя. Алкоголь, що є важким токсином, знижує захисні функції імунітету.

Фахівці рекомендують уникати прийому алкоголю не менше трьох днів напередодні вакцинації, щоб організм встиг очиститися і відновитися.

Найбільш бурхлива реакція на щеплення спостерігається в перші три дні після вакцинації. У цей період у пацієнта можуть виявитися побічні ефекти різного ступеня тяжкості. Найбільш часто це виражається в:

  • Почервонінні і хворобливості місця уколу;
  • Сонливість, підвищення температури тіла;
  • Псевдо грипозний стан;
  • Порушення серцевого ритму .

Алкоголь значно (30%) підвищує шанс виникнення таких симптомів хвороби. Більшість інфекціоністів, імунологів виступають категорично проти прийому алкоголю протягом усього періоду трьох етапної вакцинації від гепатиту. Однак, лікарі-реалісти нагадують, що повний цикл вироблення набутого імунітету триває п’ять-шість місяців.

( Відео : “Чи можна пити алкоголь при лікуванні гепатиту”)

З огляду на, що мало хто з пацієнтів володіє достатньою силою волі, лояльно налаштовані медики вказують на триденний гострий період після щеплення.

Алкоголь, прийнятий в перші три дні після щеплення від гепатиту, може завдати непоправної шкоди організму і значно скоротити тривалість життя.

Отправить ответ

avatar
  Подписаться  
Уведомление о