Вплив алкоголю на головний мозок людини – Мозок після алкоголю

 Рідко хто згадує мозок при перерахуванні органів, схильних до шкідливого впливу алкоголю. Проте, найбільш згубний вплив алкоголь робить на мозок – підтверджують наукові дослідження.

Алкоголь потрапляє в кров зі шлунково-кишкового тракту і дуже швидко досягає головний мозок по малому колу кровообігу. Максимальна концентрація етилового спирту спостерігається в органах, які найбільше містять велику кількість рідини.

Ступінь схильності мозку впливу алкоголю

Ступінь схильності мозку впливу алкоголюЗгідно з науковими дослідженнями, мозок більше за інші органи схильний до дії етанолу. Так, якщо взяти дозу прийнятого алкоголю за одиницю, то його концентрація у внутрішніх органах буде виглядати таким чином:

  • Печінка і нирки – 1,45;
  • Спинний мозок – 1,5;
  • Головний мозок – 1,75.

Регулярне вживання спиртних напоїв призводить до поступового накопичення етанолу в головному мозку людини. Етиловий спирт з легкістю проникає в тканини мозку і гематоенцефалічний бар’єр, покликаний захищати орган від токсинів і бактерій, не може цьому перешкоджати.

Відомий фармаколог і психолог з Великобританії Девід Натт назвав алкоголь найбільш небезпечною речовиною для людини, що перевершує всі відомі наркотики по мірі залежності.

Вплив алкоголю на мозкові функції

Вплив алкоголю на мозкові функції Людське тіло постійно знаходиться в процесі оновлення. Організм замінює старіючі, відмерлі клітини новими. Головний мозок не є винятком. Вчені давно довели, що стовбурові клітини оновлюють головний мозок і розвінчали міф про не відновлюється нервовій системі.

Алкоголь блокує процес оновлення клітин головного мозку і інших органів.

Саме з цієї причини люди, які регулярно вживають спиртне, швидше втрачають привабливість. Гальмування процесу оновлення на клітинному рівні не впливає на відмирання відслужили клітин. У підсумку, клітини мозкової тканини старіють, а нові на зміну їм не утворюються.

[idea] Під впливом алкоголю мозок старіє. Людина втрачає когнітивні можливості. Стрімко знижується коефіцієнт IQ і творчі здібності. [/ Idea]

Також дослідники встановили, що мозок питущих людей поступово втрачає масу і об’єм. Кора головного мозку згладжується, скорочується кількість і довжина звивин. Згодом утворюються сполуки рубцевої тканини. Фахівці пояснюють колосальні шкоди алкоголю мозку специфікою кровообігу.

Відео як алкоголь впливає на мозок людини?

Мозок використовує ендогенний етанол, що виробляється безпосередньо організмом, для гальмування мозкових функцій.

Широко відомі властивості алкоголю як універсального розчинника призводять до блокування капілярного кровообігу, що призводить до кисневого голодування мозку. На фізіологічному рівні це відповідає легкому почуттю ейфорії після прийняття незначної кількості спиртного.

Збільшення дози алкоголю викликає важку інтоксикацію тканин мозку. Етанол викликає незворотні зміни кори головного мозку

Вчені давно встановили, що кожна зона мозку відповідає за окремі функції. Алкогольне ураження мозку має дуже широкий спектр симптомів. Клінічна картина залежить від зони, яку спіткало поразку. Організму досить 20 міліграм етилового спирту, які він самостійно виробляє для повноцінного забезпечення всіх функцій.

[idea] Будь-яка кількість прийнятого алкоголю сприймається мозком як передозування. [/idea]

Виявилося, щоб спровокувати клінічні зміни в головному мозку, досить вживати п’ять літрів пива або півлітра горілки в тиждень . Частка пацієнтів з діагностованим синдромом Альцгеймера серед тих, хто п’є людей значно вище – стверджує медична статистика.

[idea] Старече слабоумство наздоганяє хронічних алкоголіків в 50 років. [/idea]

Мозок, регулярно піддається дії етанолу, втрачає захисні функції. Медики нерідко діагностують у хронічних алкоголіків синдром Корсакова. Поразка гіпокампу призводить до втрати короткочасної пам’яті.

Дія сурогатного вплив алкоголю на мозок

Дія сурогатного алкоголю на мозокСурогатний алкоголь не менш небезпечний для головного мозку, ніж стандартний. З огляду на дію етилового спирту, як розчинника, всі супутні компоненти легко проникають в плазму крові, всі органи і системи організму. Головний мозок піддається ураження не тільки етанолу, а й інших інгредієнтів.

Не рідко прийом спиртовмісних напоїв сумнівного походження призводять до летального результату.

Прийом алкоголю провокує артеріальний тиск, який на тлі загальної інтоксикації мозку, призводить до мікро інсульту, ішемічної хвороби, набряку мозку.

Оборотно дія алкоголю на мозок 

Маленький, покритий рубцями і виразок виразками мозок давно питущого людини, являє собою сумне видовище. Західні вчені довели, що мозок здатний до самовідновлення. Процес реабілітації займає досить тривалий час.

Повністю незворотні ураження мозку наступають тільки в результаті авітамінозу, печінкової енцефалопатії, характерні для пізніх стадій алкоголізму.

(Відео “Мозок і алкоголь – В’ячеслав Дубинін”)

 Поступово мозок повертає первинний об’єм, замінюючи загиблі клітини новими. Інтелект стає пластичним, депресії трапляються рідше і не наскільки глибокими. Настрій новознайденого непитущого вирівнюється. Розширюються когнітивні можливості, проявляється інтерес до нової інформації і комунікації в соціумі.

[idea] Мозок відновлює більшість функцій протягом першого року тверезого способу життя. Повне відновлення всіх функцій займає не менше трьох років. [/idea]

Відновлення мозку можливе тільки за умови повної відмови від алкоголю. Зрив і повернення до розважальним напоїв блокує механізм самовідновлення на генетичному рівні.

Отправить ответ

avatar
  Подписаться  
Уведомление о