Вплив алкоголю на нервову систему людини

Алкоголь потрапляє в кровоносну систему з шлунка всього за дві хвилини. Вживання спиртовмісних напоїв призводить до сп’яніння, симптоми якого обумовлені інтоксикацією мозку.

В першу чергу під удар алкоголю потрапляє нервова система і головний мозок, що яскраво ілюструють порушення мови, зору, координації руху. Затуманена свідомість, сплутаність думок, неможливість адекватно оцінити ситуацію, подальший сильний головний біль – ось лише деякі симптоми отруєння мозку алкоголем.

[Idea] Згідно з останніми дослідженнями, найбільшому впливу алкоголю схильне сіра речовина мозку. [/ Idea]

Дані клінічних досліджень показали, що 80% етанолу міститься в сірій речовині, в той час як біла речовина мозку накопичує 74% отруйної речовини.

Як алкоголь впливає на нервову систему людини

Дисфункції нервової системи, обумовлені алкоголем

Кров доставляє етанол по всьому тілу і першими під удар потрапляють клітини кори мозку. Внаслідок чого наступають зміни в умовно-рефлекторних функціях. Людина стає скутою, не в змозі орієнтуватися в просторі через порушення функцій збудження і гальмування нервових процесів.

Наступними під удар алкогольної інтоксикації потрапляють лобові частки, які обумовлюють емоційні прояви. Цим пояснюється початкова радість і збуджений стан учасників застілля. Порушення нервових процесів на фоні зниженої функції гальмування призводить до втрати контролю над нижчими відділами мозку. Людина втрачає властиві йому етичні норми поведінки.

Кожна наступна чарка алкоголю все більше сковує діяльність вищих нервових центрів. Відповідальність за організм і поведінку повністю переноситься під відповідальність нижніх відділів головного мозку. На цій стадії сп’яніння відзначаються порушення діяльності вестибулярного апарату, органів зору.

Функції нервової системи страждають при кожному прийомі алкоголю, будь то епізодично або ж регулярно.

Тяжкість ураження нервової системи алкоголем

Ступінь і глибина дисфункцій прямо пропорційні кількості етилового спирту в плазмі крові. Ухвалення спиртовмісних напоїв має конкретно виражені наслідки:

  • 0,04-0,05% – відбувається вимикання кори головного мозку;
  • 0,1% – пригнічення глибоких відділів мозку;
  • 0,2% – порушує роботу лобових часток, що відповідають за емоції;
  • 0,3% – настає алкогольне отупіння;
  • 0,4% – призводить до втрати свідомості;
  • 0,6 0,7% – смертельний рівень, нерідко закінчується летальним результатом.
Читайте также:  Болить серце після алкоголю: причина і перша допомога

Тяжкість ураження нервової системи алкоголемПриємне відчуття легкого сп’яніння, відповідного 0,04-0,05% етанолу в крові, настає в результаті відключення кори обох півкуль кори мозку. Алкогольна інтоксикація, кисневе голодування клітин призводить до неможливості виконання покладених на них функцій.

Логічне мислення, адекватна оцінка власного стану і навколишнього світу стають недоступними. Кора головного мозку відключається і делегує свої функції іншим відділам.

Кожна наступна доза алкоголю збільшує концентрацію і вже при однієї десятої відсотка пригнічуються функції відділів, що визначають моторику, скоординованість рухів. Хода п’яної людини стає хиткою, нестійкою. На цій стадії нерідкі падіння в результаті втрати рівноваги.

Як алкоголь впливає на нервову системуХарактерна невмотивована радість, гнів, смуток. Сповільнюється швидкість реакції, мова втрачає послідовність. Алкоголь глибше проникає в мозок і досягає зорових і слухових нервів, що призводить до порушення слуху і зору. 0,2% етанолу в крові характеризується агресивним зухвалою поведінкою в результаті глибокої інтоксикації лобових часток мозку.

Подальший прийом алкоголесодержащих напоїв призводить до так званого отупіння. Людина втрачає здатність аналізувати інформацію, що надходить, коли рівень алкоголю в крові становить 0,3%. Також індивід залишає без уваги візуальні і звукові подразники.

Любителі застіль нерідко відключаються в самий невідповідний момент, коли доля алкоголю в крові досягає 0,4%. Втрата свідомості супроводжується відсутністю умовних і безумовних рефлексів, відчуття дотику.

[Idea] Сильно п’яний чоловік може згоріти заживо, що не прийшовши до тями. [/ Idea]

Нерідко відбувається мимовільне спорожнення сечового міхура.

Більш висока концентрація алкоголю вважається смертельною і нерідко призводить до летального результату. Поразка нервової системи алкоголем призводить до зупинки дихання при рівні етанолу 0,6-0,7%. Нервова система, що відповідає за функції легенів, загальмовується.

Смертельна доза для дорослої людини становить один літр горілки. Для дітей, які не досягли 16-річчя, ця доза становить всього 200-300 грам.

«Алкогольні» захворювання нервової системи

Головний мозок і нервова система дуже довго відновлюються після інтоксикації алкоголем. Зазвичай цей процес займає два-три тижні. Випиваючи всього два рази в місяць, людина піддає свою нервову систему постійному алкогольному отруєнню. Через нетривалий час у любителя випивки розвиваються захворювання нервової системи і головного мозку, викликані постійною інтоксикацією етанолом.

Читайте также:  Вплив алкоголю на серце і серцево-судинну систему

Випиваючи всього двічі в місяць легко отримати такі діагнози:

  • алкогольна енцефалопатія
  • Синдром Верніке-Корсакова
  • Алкогольний поліневрит, мієлопатія
  • геморагічний поліенцефаліт
  • алкогольний делірій

Алкогольна енцефалопатія

Алкогольної енцефалопатією називають регулярне токсичне ураження головного мозку алкоголем.

В результаті алкогольної енцефалопатії наступають невмотивовані гострі психози, деградація особистості. Функції людини зводяться до примітивних, зародковим потребам. Психози супроводжуються маніями переслідування. Людина визнається небезпечним для себе і оточуючих.

Синдром Верніке-Корсакова

Синдром Верніке-Корсакова

Корсаковский синдром виражений порушеннями короткостроковій пам’яті. Людина ясно пам’ятає інформацію, отриману до появи захворювання і повністю не запам’ятовує події останніх днів. Такі люди часто не можуть відповісти де вони були годину або день назад. Нерідко люди, які страждають синдромом Верніке-Корсакова, стають повними інвалідами в 40 років.

мієлопатія

Алкогольний поліневрит, мієлопатія

Алкогольний поліневрит настає, коли алкогольна інтоксикація призводить до пошкодження периферичних нервів хребта і кінцівок. Характерними симптомами є часті болі в області попереку, порушення кровообігу в кінцівках, поколювання в ногах або руках. У важких випадках прогресуюча хвороба призводить до повного або часткового паралічу.

Геморагічний поліоенцефаліт

геморагічний поліоенцефалітНебезпечне захворювання починається з симптомів, подібними з грипом або ГРЗ. Підвищена температура, хитка хода, дезорієнтація в просторі, постійна втома і сплутаність мови можуть не викликати тривоги. На останній стадії хвороби людина втрачає свідомість, на його тілі швидко з’являються пролежні. Захворювання призводить до неминучого летального результату.

Алкогольний делірій

алкогольний делірійАлкогольний делірій в побуті називають білою гарячкою або «білкою». Першими симптомами небезпечного стану є безпричинна тривога, безсоння, нічні кошмари. Незабаром хворий починає марити наяву, його мучать слухові і зорові галюцинації. Пацієнт здатний завдати шкоди собі та оточуючим без отримання негайної медичної допомоги.

Великий російський вчений І. Павлов експериментально довів, що регулярне вживання малих доз алкоголю веде до порушення функціональних рефлексів. Вживання 30-40 грам етилового спирту призводить до серйозних порушень нервової системи.

Мозок продовжує перебувати під впливом алкоголю протягом трьох тижнів після останнього прийому – довів знаменитий дослідник.

 

0 0 голоса
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомить о
guest
0 комментариев
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x