Вплив алкоголю на організм підлітка

Згубний вплив алкоголю на організм підлітка доведено безліччю глибоких наукових досліджень. Останні соціологічні опитування показали, що більше 72% старшокласників щодня вживають алкоголь.

Особливості організму підліткаМасштабні соціологічні опитування привели соціологів до висновку, що алкоголізм стрімко молодшає. Майже 80% шестикласників вже знайомі зі смаком алкогольних напоїв. Практично всі випускники середніх шкіл виявляють переваги під час вибору спиртного.

Сучасні підлітки дорослішають в інформаційно перенасиченому світі. Молоде покоління використовує алкоголь для:

  • Бунтарства «перехідного віку»;
  • Демонстрації соціальної переваги;
  • Значущості у власних очах;
  • В імітації, наслідуванні кумиру.

Підлітки не здатні усвідомити приховане підступність і згубний вплив алкоголю.

Особливості організму підлітка

Нещодавно ВООЗ переглянула вікові категорії в зв’язку зі стрімкою еволюцією людства. Всього 40-50 років тому вважалося, що перехідний вік починається з 14 років. Зараз тинейджерами називають 10-12-річних школярів. Організація охорони здоров’я визначила період дорослішання організму.

На офіційному рівні визнали, що підлітковий період починається в 10-12 років. Остаточне формування дорослого організму завершується до 20-ти років – підкреслює ВООЗ.

Повноліття ще не означає дорослість як таку. Організм 18-річного молодого чоловіка, озброївшись новеньким паспортом, страждає від алкоголю не менше, ніж в 16-17 років. Алкоголь викликає незворотні зміни в організмі і психіці новоспечених громадян.

[idea] Вчені попереджають: Безпечної дози алкоголю для підлітка не існує. [/idea]

Алкоголь і підліток – бій без правил

Алкоголь і підліток - бій без правилЯк би страшно це не звучало, але алкоголь – це наркотик, що викликає важку залежність, деградацію особистості, стрімко руйнує організм. Клінічно підтверджено, що підліткова алкогольна залежність формується швидко.

Читайте также:  Болить серце після алкоголю: причина і перша допомога

80 з 100 підлітків, що вживають алкогольні напої тричі на місяць, стають хронічними алкоголіками в 25-річному віці.

Часте вживання спиртного швидко призводить підлітків на криву доріжку.

Наслідки підліткового алкоголізму:

  1. Зниження імунітету;
  2. Хронічне захворювання;
  3. Проблеми дітородних функцій;
  4. Стрімке зниження IQ ;

Перехідний вік – пагорб, з якого швидко скочуються вниз.

Веселін Георгієв

Вплив алкоголю на нервову систему і головний мозок підліткаНа відміну від дорослих, підліткам доводиться витримувати тривалий гормональний сплеск, бурхливе зростання скелета і внутрішніх органів, емоційні, психологічні навантаження. Під час перехідного віку організм дуже вразливий і являє собою дуже тендітну систему.

На особистісному рівні настає час першого кохання, усвідомлення себе, вибір творчої самореалізації, професії. Формується характер дорослої людини, визначаються життєві пріоритети, моральні та етичні стандарти.

Алкоголь спотворює характер, цінності, світогляд та повністю нівелює раніше виявлені творчі здібності.

Вплив алкоголю на нервову систему і головний мозок підлітка

Вплив алкоголю на нервову систему і головний мозок підліткаХімічний склад мозку підлітка значно відрізняється від аналогічних показників дорослої людини. Бурхливо розвивається головний мозок містить більшу кількість води. Стінки кровоносних судин тінейджерів досить тонкі і крихкі. Головний мозок починає формувати довготривалі зв’язки нервової системи.

Алкоголь, після попадання в кров, практично миттєво надходить у головний мозок. Токсична дія етилового спирту на клітини мозку викликають їх необоротну втрату.

Встановлено , що вага мозку алкоголіків значно менше, ніж у непитущих однолітків.

Алкоголь здатний викликати крововилив в мозок через стрімкий розвиток судинної системи організму. Не слід забувати, що алкоголь збільшує швидкість руху крові. Швидкозростаючі кровоносні судини підлітка можуть не витримати високу швидкість кровотоку.

Нокаут творчих здібностей

Мозок підлітка дуже пластичний і здатний увібрати масу інформації. Починаючи з 10-12 років процес навчання стає пріоритетною діяльністю мозку. Вчені встановили, що довгострокова пам’ять підлітків багаторазово перевершує здатність запам’ятовувати в дорослому віці.

Люди від вживання вина стають дурніші і зліші.

Л. М. Толстой

Клінічні дослідження довели, що алкоголь знижує IQ підлітків. Нервові зв’язку, зруйновані впливом етанолу, не відновлюються. Ті, що п’ють підлітки значно тупіше непитущих ровесників. Раніше проявлені творчі здібності повністю нівелюються.

Питуща людина не мислить – мисляча людина не п’є.

А. Бебель

Нокаут творчих здібностейТінейджери, які вживають спиртне хоча б тричі на місяць, втрачають навички креативного мислення, нестандартного бачення проблеми, логічного аналізу інформації. Їх словниковий запас стає біднішим. У мозку стрімко розвивається алкогольна залежність.

Читайте также:  Вплив алкоголю на нервову систему людини

Вплив алкоголю на печінку і підшлункову залозу підлітка

Алкоголь стає основною причиною розвитку цирозу у дорослих, які страждають на хронічний алкоголізм . У дорослих пацієнтів на розвиток хвороби від перших симптомів до клінічного діагнозу йдуть кілька десятиліть.

Підлітки можуть «заробити» цироз за кілька років і загинути від незворотної хвороби, не доживши до повноліття – говорить сумна медична статистика. В печінці метаболізується до 70% прийнятого етанолу. Швидкість розщеплення алкоголю становить 0,1 г / кг, що значно поступається темпу споживання.

Накопичення етанолу в крові викликає тяжку інтоксикацію. Отруєння печінки етанолом призводить до порушення реплікації ферментів, вітамінів.

Вбивство майбутніх нащадків алкоголем

Вбивство майбутніх нащадків алкоголем Спиртне, що вживається в підлітковому віці, може страшно відгукнутися через багато років. Статистично доведено, що більшість жінок, які вживали алкоголь в підлітковому віці, страждають безпліддям, ранніми викиднями, патологіями внутрішньоутробного розвитку плода.

Не менш небезпечний алкоголь і для майбутніх чоловіків, батьків, сексуальних партнерів. Юнаки стикаються з проблемами ранньої еректильної дисфункції, чоловічим безпліддям, генетичними аномаліями організму власних нащадків. Також алкоголь затримує статеве дозрівання.

Пияцтво – причина слабкості і хворобливості всіх дітей.

Гіппократ

Досить важливо, що підлітки вступають в незахищені сексуальні контакти під впливом алкоголю. Незахищений секс приводить старшокласників на прийом до венеролога. З огляду на необізнаність юних пацієнтів про симптоми, більшість пацієнтів мають запущену хворобу.

Втрачена реальність

втрачена реальністьСучасні підлітки народилися в епоху Інтернету та цифрових технологій. Стрімкий темп життя вимагає від людини досить високих інтелектуальних здібностей. Покоління Z має такі ж типові проблеми дорослішання, як їх попередники. Одночасно, реальність проявляє до них вже зовсім інші вимоги.

Різниця в тому, що нинішні старшокласники, змучені проблемами свого віку і типовими комплексами, знаходять відповіді на сторінках інформаційних порталів та соцмереж. Загублення особистості створюються шляхом копіювання, імітації, наслідування розкрученого онлайн-образу.

Читайте также:  Вплив алкоголю на серце і серцево-судинну систему

Як наслідок, підлітки втрачають зв’язок з реальністю.

0 0 голоса
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомить о
guest
0 комментариев
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x