Вплив алкоголю на серце і серцево-судинну систему

Алкоголь є улюбленим стимулятором багатьох людей. Загальновідомо його шкідливий вплив, яке спирт (в надлишку) впливає на печінку , підшлункову залозу, головний мозок і багато інших органів. Протягом декількох останніх років багато говорять про благотворний вплив алкоголю, особливо червоного вина (який включає в себе ряд додаткових речовин) на концентрацію холестерину в крові. Це вірно, але це не зобов’язує до правила «чим більше, тим краще».

Безпечна добова доза алкоголю

Для здорової дорослої людини без будь-яких хронічних захворювань, а також з нормальним функціонуванням печінки, безпечна добова доза алкоголю вважається 20-24 г, що відповідає одному звичайному келиху вина, 0,3 л пива, 50 мл горілки.

Зловживання алкоголем може призвести до багатьох захворювань, в тому числі в області серцево-судинних захворювань. Велику роль ця залежність грає в розвитку підвищеного кров’яного тиску, деяких порушень серцевого ритму.

 Негативний вплив алкоголю на серцево-судинну систему

 Негативний вплив алкоголю на серцево-судинну системуАномальна частота серцевих скорочень, швидке розширення або звуження кровоносних судин, стимулюються низкою причин. Однією з них може бути алкоголь. Короткострокові серцеві розлади, викликані алкоголем, не залишають ніяких слідів. Але в довгостроковій перспективі, через постійне зловживання алкоголем, приводять до повного пошкодження акумулятора. У людей, що зловживають алкоголем, з’являються різні хвороби серця і кровоносних судин. Деякі з них є нетривалими і спорадичними. Це додаткові скорочення серця, підвищений кров’яний тиск, болі в області серця різної інтенсивності. Інші симптоми, які є ознакою серйозних симптомів серцевої недостатності, перешкоджають нормальному функціонуванню. Слід підкреслити, що люди з хворим серцем гірше переносять спиртні напої,

Вплив алкоголю на серцево-судинну систему є складним і становить суму безпосереднього впливу на серцевий м’яз і судинного тонусу стінки. Серцево-судинні захворювання м’язів, викликані алкоголем, освічені, швидше за все, через токсичного впливу алкоголю або продуктів його переробки на міокард.

Читайте также:  Болить серце після алкоголю: причина і перша допомога

Симптоми цього захворювання включають в себе:

  • прискорення серцевого ритму,
  • розлади його ритму,
  • хронічну задишку.

Захворювання викликає збільшення серця, аномальні серцеві явища, утруднене дихання, порушення ЕКГ, порушення серцевого ритму – це не з’являється раптово, а часто є на початковому етапі, безсимптомно. Може з’явитися тахікардія або фібриляція передсердь, болі в серці , задишка.

Алкоголь є причиною 1/3 випадків дилатаційноюкардіоміопатії – важкої, невиліковної хвороби, яка призводить до серцевої недостатності. Алкогольні пошкодження серця найчастіше виникають у чоловіків середнього віку, які вживали> = 80 мг алкоголю / добу протягом 10 років, але і менші кількості також шкідливі.

Вплив алкоголю на кровоносні судини

Вплив алкоголю на кровоносні судиниВідразу ж після вживання невеликої дози алкоголю тиск на деякий час збільшується, по подію деякого часу зменшується, а потім повертається до нормального стану. Проте, після кількох днів вживання алкоголю підвищений тиск зберігається протягом декількох днів. Це може привести до постійної гіпертонії. Розвивається гіпертонічна хвороба. Особливо страждають від цього люди, які погано харчуються, мають надлишкову вагу, що палять, ведуть нерегулярний спосіб життя, схильні до частих нервових напруг, які страждають від діабету або хвороби нирок. Коливання тиску після вживання алкоголю може також, особливо у літніх людей, які страждають на атеросклероз і артеріальну гіпертензію, привести до розриву стінки артерії і дуже важкого артеріального кровотечі. Коли це відбувається в мозку, часто доходить до інсульту,

Вживання алкоголю, безумовно, підвищує ризик розвитку гіпертонічної хвороби.

Хронічне питво, отже, призводить до необоротного пошкодження мозку. Наслідком цього є такі важкі прояви хвороби: порушення свідомості, запаморочення, судоми, парези, паралічі очних нервів і, отже, зорові порушення. В крайньому випадку, мова йде про атрофії мозку, зміні особистості, алкогольному недоумство, психічної дегенерації.

Ви повинні відповісти на питання , чи слід в цій ситуації рекомендувати вживати алкогольні напої, навіть в невеликих кількостях, для того, щоб запобігти хворобам серця?

Дослідження, які порівнюють середнє вживання алкоголю з показниками смертності в країнах, розрізняються за цими показниками, а також тенденції вживання алкоголю вказують на більш низькі показники смертності через серцево-судинних захворювань в країнах з більш високим вживанням алкоголю, особливо в зв’язку з вживанням вина. Дослідження показують, що у чоловіків і жінок, які вживають помірну кількість алкоголю (до 30 г спирту в день) ризик смерті від серцево-судинних захворювань знизився на 20-50% в порівнянні з тими, хто вживає алкоголь в мінімальних дозах або не п’є взагалі .

Читайте также:  Вплив алкоголю на нервову систему людини

[idea] Епідеміологічні дослідження показали, що на зниження ризику серцево-судинних захворювань найбільше впливало вживання вина, яке приписували як протекціоністської ролі етилового алкоголю, так і з’єднанню антиоксидантів, в основному так званих поліфенолів. [/idea]

Вживання алкоголю, безумовно, підвищує ризик розвитку гіпертонічної хвороби.Однак більш пізні дослідження показують, що профілактичний ефект алкоголю не залежить від типу вживають алкогольні напої. Порівняння метаболічних досліджень показали, що вплив різних концентрацій алкогольних напоїв включають HDL-холестерин або фібриноген. Алкоголь при низьких дозах надає антикоагулянтну вплив. Регулярне вживання алькоголю в малих дозах знижує концентрацію фібриногену – одного з важливих компонентів ініціації інсульту тромбозу. Проте, високі дози етанолу діють небажано, тобто якраз навпаки . Якщо трапиться, що випитим алкоголем є червоне вино, яке містить велику кількість поліфенолів (рослинної лікарської речовини) – додадуться додаткові корисні ефекти, що запобігають злипання тромбоцитів. Як відомо,

Вино корисніше для серця, ніж риба?

Згідно з останніми дослідженнями, стакан або два вина в день, впливає на серце краще, ніж рибна дієта. Дослідження показало, що у людей, які п’ють стакан вина в день, рівень кислот Омега – 3 в крові, які надають дуже сприятливий вплив на серце, вище, незалежно від кількості риби, яку вони вживають. Жирні кислоти Омега-3 містяться в жирній рибі, такий як лосось і макрель, але тим не менш, виявляється, вино має аналогічні властивості.

0 0 голоса
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомить о
guest
0 комментариев
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x