Як відрізнити метиловий спирт від етилового в домашніх умовах

 Вживання алкоголю пов’язане з багатьма небезпеками. Етилова інтоксикація є найменшою з бід. Застілля може закінчитися похоронами, якщо на столі виявиться спиртне з домішкою метанолу.

Найчастіше працівники виносять з заводу і продають спирт невідомого походження, запевняючи покупця в безпеці продукту. У подібній ситуації вкрай важливо встояти перед спокусою і попередньо перевірити рідина на наявність смертельного метанолу.

Промислове застосування метилового спирту

Промислове застосування метилового спиртуРаніше метанол отримували у вигляді гідролізногу спирту з тирси, за що він отримав другу назву – деревний спирт. В даний час метиловий спирт отримують з метану.

Метиловий або «технічний» спирт смертельно небезпечний для людини при внутрішньому і зовнішньому застосуванні навіть в малих дозах.

Метиловий спирт набув широкого застосування в промисловості, чим заслужив назву «технічного». Специфічні властивості метанолу отримали застосування в різних галузях промисловості:

  • У легкій промисловості метанол використовують при виробництві шовку.
  • Застосовують як розчинник при виробництві лакофарбової продукції.
  • Підвищує октанове число палива. Це властивість широко використовується гонщиками і виробниками біопалива.
  • У газодобувної промисловості метанол використовують для нейтралізації гідратів в трубах і стовбурах свердловин.
  • Метанол використовують у виробництві формаліну, формальдегіду, оцтової кислоти, ефіру, ізопрену.
  • Метиловим спиртом очищають друкарські плати, контакти.
  • Метанол входить до складу антифризу звязку із низькою температурою замерзання.

[idea] Пари метилового спирту детонують при температурі + 8 ° C. [/idea]

Вісім способів визначення метилового спирту в домашніх умовах

Вісім способів визначення метилового спирту в домашніх умовахНа перший погляд етиловий та метиловий спирти дуже схожі. Визначити наявність метанолу органолептичними шляхом вкрай складно, тим більше, якщо рідина містить два види спирту.

Читайте также:  З якого віку можна купити алкоголь в Україні в 2019 році?

Метиловий спирт – рухома рідина, яка не має характерного запаху. Визначення метанолу в розчинах з концентрацією менше 50% дуже важко. Перевірку на метанол проводять з використанням допоміжних хімічних, органічних препаратів або шляхом нагрівання.

( Відео : ” Як визначити метиловий спирт в домашніх умовах “)

Безпомилково розпізнати метанол можна тільки при дослідженні концентрованого спирту.

Важливо застосувати більш одного-двох способів, оскільки одноразовий експеримент не завжди призводить до правильного результату. Існує вісім доступних способів перевірки в домашніх умовах спиртного на наявність метанолу:

  • Аптечний йод розчиняється в метиловий спирт без залишку, в той час, як в етанолі на дно ємності випадає осад.
  • Харчова сода також успішно розчиняється в метиловий спирт. У харчовому або медичному спирті сода викликає помутніння рідини.
  • Крохмаль або сиру картоплю забарвлюється в рожевий або синюватий колір при реакції з метанолом. Етиловий спирт не викликає зміна забарвлення картопляного крохмалю.
  • Перманганат калію або марганцівка вступає в реакцію з метанолом, викликаючи виділення газу. Простіше кажучи, рідина починає шипіти і виділяти бульбашки подібно лимонаду. Етиловий спирт розчиняє марганцівку без шипіння. Згодом на дно ємності випадає осад.
  • Мідний дріт , нагріту до білого на вогні, занурюють в досліджуваний спирт на одну-дві секунди. Діставши дріт з рідини, вивчають запах випаровування. Різкий хімічний запах формаліну свідчить про розпад отруйного метанолу.
  • Температура кипіння метилового спирту значно нижче температури кипіння етанолу і становить всього 65 ° C.
  • Запах технічного спирту не так різкий, як у його харчового аналога. Етанол підсилює аромат ароматизаторів і харчових добавок, в той час як метанол не має такої властивості.
  • Метод підпалювання спирту може попередити про смертельну небезпеку. Концентрований метанол горить зеленим полум’ям, в той час, як полум’я палаючого етанолу має блакитне забарвлення. Метод підпалювання не має 100% гарантії. Колір полум’я етилового спирту зміниться на зелений, якщо додати борну кислоту.
Читайте также:  З якого віку можна купити алкоголь в Україні в 2019 році?

( Відео : ” Як відрізнити метиловий спирт від етилового “)

Точно також вийде помилковий результат, при наявності в сурогатному алкоголі незначної частки метилового спирту.

Етанол маскує присутність метанолу, що призводить до високої смертності серед хронічних алкоголіків.

Смертельна вплив метанол на організм

Токсин легко проникає в організм при вдиханні отруйних парів. Також отруйна речовина всмоктується шкірою. Найбільш небезпечно внутрішньому застосування технічного спирту.

Метанол – це нервовий і судинний яд, що викликає колапс, кисневе голодування, ацидоз.

Смертельна вплив метанол на організмТоксин вибірково вражає сітківку очного дна і зоровий нерв, що призводить до сліпоти при вживанні дози, що перевищує 5 мл. Смерть настає при вживанні 30 мл. Отрута швидко всмоктується, акумулюється і дуже довго виводиться.

Максимальна кількість токсину накопичується в головному мозку, жирових тканинах, очах, легких. Головна небезпека полягає в тому, що симптоми отруєння з’являються через 8-12 годин після потрапляння отрути в організм.

Людина встигає прийняти смертельну дозу метанолу задовго до появи перших ознак отруєння, коли порятунок життя вкрай важко.

Першою ознакою є порушення функцій зору, біль в очах, чорно-біле зір. Інші симптоми отруєння виражені в:

  • Блювотний позив, нудота;

  • Біль у всьому тілі;

  • Запаморочення;

  • Утруднення дихання.

[idea] Вкрай важливо, з огляду на високу небезпеку для життя, звернутися за невідкладною допомогою при перших ознаках інтоксикації. [/idea]

Перша допомога при отруєнні метиловим спиртомМетиловий спирт розпадається на мурашину кислоту і формальдегід. Обидва хімічні сполуки надають смертельне вплив на організм. Формалін виводиться з організму більше восьми-десяти годин, а мурашина кислота – до тижня.

Системи і внутрішні органи людини не адаптовані до нейтралізації і виведення небезпечного токсину і продуктів його розпаду. Звільнення організму від смертельної отрути здійснюється в таких пропорціях:

  1. Легкі – 70%;
  2. Нирки – 10%;
  3. Печінка – 10%.
Читайте также:  З якого віку можна купити алкоголь в Україні в 2019 році?

Перша допомога при отруєнні метиловим спиртом

Заходи з надання допомоги постраждалому полягають в нейтралізації токсину і підтримці життєвих функцій.

Самостійне одужання після отруєння неможливо. Самолікування, як і зволікання, смертельно небезпечно.

Найбільш ефективним антидотом метанолу є етиловий спирт, який вводиться крапельно внутрішньовенно. Проводить дану процедуру самостійно забороняється, оскільки важливо правильно розрахувати дозування і швидкість введення. В окремих випадках застосування етилового спирту може погіршити стан потерпілого.

Важливо провести ряд заходів до приїзду реанімаційної бригади:

  • Ретельно промити шлунок;
  • Зробити очищення кишечника;
  • Прийняти активоване вугілля.

Отруєння завжди має важкі наслідки. Порятунок життя не означає повне одужання. Найбільш часто постраждалі втрачають зір, страждають від вегетососудістих і нервових дисфункцій.

0 0 голоса
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомить о
guest
0 комментариев
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x