З якого віку можна купити алкоголь в Україні в 2019 році?

Законодавча база України обмежує реалізацію напоїв (які містять алкоголь) неповнолітнім покупцям. У числі заборонених виявилися горілка, коньяк, вино, пиво, слабоалкогольні напої, виключаючи безалкогольне пиво. Неповнолітніми вважаються покупці молодше 18 років.

Які вікові обмеження на продаж алкоголю в Україні

Які вікові обмеження на продаж алкоголю в УкраїніУкраїна перевела боротьбу з алкоголізмом на законодавчий рівень в 1995 році, коли був прийнятий законопроект, який закріпив віковий ценз на право придбання алкоголю. З тих пір парламентарії неодноразово доповнювали, редагували закон про участь держави в нагляді за оборотом і реалізацією алкогольної продукції.

[idea] В останній редакції від 2010 року, затвердженої главою держави Віктором Ющенком, перелік заборонених для продажу неповнолітнім покупцям поповнили пиво та слабоалкогольні напої. [/ idea]

Виправданість вікового цензу

Активна антиалкогольна компанія українських законотворців ґрунтується на колосальних статистичних даних, згідно з якими, Україна впевнено лідирує в антирейтингу питущих народів.

МОЗ сурмить про тотальний алкоголізм українців, понад 20% населення щорічно випиває більше двох літрів чистого спирту.

Особливу тривогу медиків викликає омолодження алкоголізму. Левова частка споживання алкоголю припадає на молодих людей у ​​віці 18-29 років. Результати соціологічних опитувань свідчать, що 87% старшокласників зазнали алкогольного сп’яніння, кожен двадцятий шестиклассник вже пробував алкоголь, 40% підлітків систематично вживають пиво.

Як змінювалися акцизи на алкоголь і тютюн в Україні
Як змінювалися акцизи на алкоголь і тютюн в Україні

Алкоголізм в Україні

Фахівці впевнені, що з вживання пива починається алкогольна залежність. Алкоголізм молодшає не тільки в Україні. Підлітковий алкоголізм давно став глобальною проблемою.

Український алкоголізм відрізняється толерантною позицією старшого покоління. Досить часто дитина отримує перший ковток пива або вина з келиха батька або матері.

Третина смертей молодих людей відбувається під дією алкоголю. Половина умисних злочинів відбуваються в п’яному вигляді. Алкоголіки в 80 разів частіше зводять рахунки з життям – шокуючі дані статистики. Половина всіх ДТП припадає на 1% нетверезих водіїв. Втрати суспільства в цілому багаторазово перевищують надприбуток виробників спирту.

Читайте также:  Як відрізнити метиловий спирт від етилового в домашніх умовах

Закон про заборону продажу алкоголю в Україні

Закон про заборону продажу алкоголю в УкраїніНаслідки нерегульованого споживання алкоголю стали проблемою нації. Держава прийняла на себе обов’язок регулятора. Маючи сумний досвід сухого закону Горбачова Михайла Сергійовича, українські законодавці звернулися до законодавчих напрацювань Європи.

Відповідно до рекомендацій ВООЗ щодо позбавлення України від проблеми алкоголізму, парламент схвалив, а глава країни затвердив закон 482/95-ВР про державне регулювання виробництва, ціноутворення і реалізації алкогольних напоїв в 1995 році. З метою підвищення якості продукції, що випускається і забезпечення захисту здоров’я українців регулятор ввів заборону на продаж міцних та слабоалкогольних напоїв покупцям, які не досягли 18 років.

Відповідні доповнення отримав Кримінальний і Адміністративний кодекс України, що передбачають відповідальність підприємств роздрібної торгівлі, що мають ліцензію на реалізацію алкогольних напоїв.

Закон України передбачає адміністративну, кримінальну відповідальність за продаж спиртних напоїв малолітнім покупцям.

Закон від 1995 року одержав доповнення в 2010, 2012 і 2016 роках.

 • Заборона на продаж міцного алкоголю доповнився забороною на реалізацію пива, крім безалкогольного, слабоалкогольних напоїв прийняттям статті 15-3 в 2010 році.
 • Доповнення до закону посилив відповідальність торгових підприємств і внесло ясність в класифікацію алкогольних напоїв в 2012 році.
 • Прийнята рекомендація регіональним органам самоврядування обмежити час і місця продажу алкоголю в 2016 році.

  Кількість смертей від алкоголю на 100 тис. Населення
  Кількість смертей від алкоголю на 100 тис. Населення

Класифікація алкоголю, забороненого для продажу неповнолітнім

Відповідно до публікації офіційного веб-порталу Верховної Ради редакції Закону N 482/95-ВР від першого січня 2019 року, забороняється продаж неповнолітнім особам продукції, що містить етиловий, коньячний, плодовий, плодово-ягідний спирт.

Назва алкогольних напоїв від міцних до слабоалкогольних обумовлено часткою спирту.

 • Слабоалкогольні напої містять від 1,2 до 8,5% спирту.
  • У цю категорію потрапляють пиво і сидр. Безалкогольне пиво не потрапляє під заборону, з огляду на вкрай низький вміст алкоголю (0,1-0,5%).
 • Средне алкогольні напої містять до 30% спирту.
  • До них відносяться всі вина, саке, глінтвейн, пунш.
 • Рівень етилового спирту в міцному алкоголі коливається від 30 до 80 відсотків .
  • Широкий асортимент цієї лінії товару складається з горілки, рому, коньяку, віскі, бренді, лікеру, абсенту і різних трав’яних настоянок, типу бальзам.

Зі скількох років продаж алкоголю в Україні у 2019 році?

Зі скількох років продаж алкоголю в Україні у 2017 році?Не дивлячись на численні намагання влади, Україна продовжує відчувати проблему молодіжного алкоголізму та пов’язаними з ним високий рівень смертності і злочинності. ВООЗ рекомендувала посилити заходи шляхом скорочення кількості виданих ліцензій торговим точкам, забороною на рекламні компанії алкоголю. У минулому році група депутатів винесла на розгляд парламенту законопроект щодо комплексу антиалкогольних заходів. Депутати, посилаючись на Закон про охорону дитинства, запропонували продовжити заборону на продаж 40% алкоголю до 21-го року, ввести заборону реалізації в нічний час.

Законопроект викликав бурхливі дебати в парламенті і суспільстві.

У підсумку, «градусний» заборона не затвердили, а обмеження часу реалізації перетворилося в рекомендацію місцевій владі.

Відлуння скандалу у Верховній Раді досі чується на просторах Інтернету. Перелякані захмарними штрафами продавці необґрунтовано відмовляються продавати коньяк і горілку молодим покупцям. Прудкі представники наглядових відомств намагаються карати всіх і вся за продаж горілки 19-річному хлопцю, посилаючись на неіснуючий закон. Однак, вікова планка залишилася колишньою. Українець може безкарно відсвяткувати своє повноліття, купивши в найближчому магазині пляшку будь-якого алкоголю.

голоса
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомить о
guest
3 комментариев
Старые
Новые Популярные
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
Наталя
Наталя
3 лет назад

Продавати спиртне любе,навіть саме слабеньке,тільки після 21 ого року

Максим
Максим
3 лет назад
Ответить на  Наталя

С 18 лет,то есть с полного совершеннолетия. -Это архаизм ,что с 21-го года.

Юрий
Юрий
3 лет назад
Ответить на  Наталя

Чем докажешь

3
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x