Зі скількох років можна купувати алкоголь в Росії в 2019 році?

У Росії реалізація алкоголю регулюється законодавчими актами, які передбачають заборону продажу алкогольних напоїв окремим категоріям громадян. Алкоголь не відпускається покупцям, яким не виповнилося 18 років.

Обмеження за віком на продаж алкоголю в Росії

Обмеження за віком на продаж алкоголю в РосіїОбмеження за віком на відпустку алкоголю в торгових точках Росії, в першу чергу, відноситься до неповнолітніх громадянам. Інші обмежувальні акти мають відношення до недієздатним громадянам, які не відповідають за наслідки прийнятих рішень. Також на всій території Російської Федерації вжиті заходи щодо обмеження часу продажу алкогольних напоїв.

Згідно з чинним законодавством, пиво, слабоалкогольні напої, горілка, вино і коньяк можуть купувати дієздатні повнолітні громадяни, які відвідали торгову точку у відповідний час доби.

Причини обмеження за віком

Причини обмеження за вікомЗгідно з останніми статистичними даними, в Росії 60-70% підлітків регулярно вживають алкоголь. Найчастіше школярі балуються не тільки пивом або слабоалкогольними напоями, а й горілкою або коньяком.

Нижній поріг алкоголізму в Росії стрімко знижується – попереджає МОЗ.

Представники охорони здоров’я Росії звернулися до законодавців з доповіддю про необхідність введення вікового обмеження, враховуючи результати наукових досліджень про вплив алкоголю на організм. Генетики стверджують, що часте вживання алкоголю призводить до мутації гена, що відповідає за волю і контроль поведінки. Підлітки, що вживають алкогольні напої, прирікають себе на швидку залежність від «зеленого змія».

Алкоголізм в Росії – Статистика алкоголізму

У середні століття на Русі широко вживалися слабкі алкогольні напої: пиво, квас, медовуха і вино. В силу малого вмісту спирту повсюдна традиція їх щоденного вживання не створювала серйозних наслідків. У далекі часи вино пили розведеним, а горілка вважалася занадто дорогою і недоступною. В XVI- XVII століттях слава найбільш питущою нації належала німцям. Ситуація на користь російського алкоголізму змінилася з приходом технічної революції на початку Х IX століття.

Статистика алкоголізму в Росії
Статистика алкоголізму в Росії

У військових кампаніях європейські розвідники часто використовували отруєну горілку перед проведенням масштабних військових дій.

Читайте также:  Як правильно пити коньяк і чим закушувати?

У Росії алкоголізм давно став поширеною проблемою соціального характеру, яка підриває основи суспільства і несе серйозну загрозу національній безпеці. Офіційна статистика свідчить, що щороку кожен росіянин випиває 14 літрів чистого спирту. Фактично на душу населення припадає не менше 30 літрів етанолу.

Трагічність ситуації полягає в тому, що аналітики наводять усереднені дані, які враховують навіть новонароджених дітей.

Шкода алкоголю - Дані Росспоживнагляду

Соціологи пояснюють повальну алкоголізацію російського суспільства різким зниженням рівня життя в 1990-х роках, коли певні верстви населення шукали забуття на дні чарки. У Росії щорічно до 40% працездатного чоловічого населення зловживає спиртним, а від вживання самогону гинуть 40-50 тисяч осіб. Окремі експерти з упевненістю віддають Росії сумну першість за кількістю споживаного алкоголю.

Шкода алкоголю – Дані Росспоживнагляду

Останні дані Росспоживнагляду свідчать, що понад 3,4% росіян страждають діагностованим алкоголізмом. Середній вік дітей, вперше спробували алкоголь, становить 13 років. Вживання пива, слабоалкогольних напоїв, вина, горілки і коньяку небезпечно не тільки швидко виникає залежністю. Головна небезпека алкоголю криється на генетичному рівні, коли ДНК наступних поколінь містить мутацію ген. Пияцтво призводить до розпаду особистості, втрати сім’ї, психологічної деградації. Алкоголік не здатний реалізуватися як особистість, як професіонал улюбленої справи, виростити дітей, повноцінно нести цивільні обов’язки, відповідати за свої вчинки.

[idea]Чинним компонентом всіх алкогольних напоїв є етанол, який швидко всмоктується в кров і проникає в мозок. Максимальна концентрація етанолу настає через 45 хвилин після прийняття алкогольного напою. [/idea]

У боротьбі з алкоголем організм людини задіє всі ресурси:

 • нирки
 • печінка
 • легкі
 • потові залози
 • Шлунково-кишковий тракт
наслідки алкоголізму
Наслідки алкоголізму

Алкоголь надає гостре вплив на функції нейрохимических систем головного мозку. Австралійські вчені з Інституту мозку встановили, що кожне прийняття алкоголю безповоротно губить одну-дві тисячі клітин, що призводить до поступового зменшення обсягу мозку. Етанол паралізує роботу центру уваги і контролю, що обумовлює високу смертність серед алкоголіків.

Організм, прагне позбутися від етанолу, різко збільшує навантаження на нирки. Медики попереджають, що це не пиво має сечогінну дію, а це організм використовує нирки для позбавлення від спирту в крові. Внаслідок різко зростаючого діурезу, порушується електролітичний баланс, організм зневоднюється і з’являється спрага.

Етанол позбавляє еритроцити здатності транспортувати кисень. Кров’яні клітини утворюють тромби, погіршується пропускна здатність кровоносних судин. Блокується капілярний кровообіг, що викликає кисневе голодування мозку, галюцинації, порушення координації рухів, глибока непритомність.

Читайте также:  Як правильно пити і чим закушувати віскі?

Закон в боротьбі з алкоголізмом

Закон в боротьбі з алкоголізмом Держава стала на захист нації від згубного впливу алкоголю. Перший нормативний акт, який обумовлює продаж алкоголю лише повнолітнім покупцям був прийнятий 1995 році. Стаття 16 Федерального закону №171-ФЗ регулює вимоги до реалізаторів алкогольної продукції. Згодом цей закон піддавався редакції в 2003 році. Конституційний суд Росії ухвалив постанову про внесення змін до Федерального закону, внісши ясність в термін повноліття.

Стаття 21-я Цивільного кодексу Росії свідчить, що повноліття настає в 18 років. З моменту досягнення 18-річчя людина вважається повністю дієздатним і таким, що відповідає за наслідки прийнятих рішень.

Відповідно до припису Федерального закону №218 від 2011 року, співробітники і керівництво точок роздрібної торгівлі алкоголем зобов’язуються (мають повне право) вимагати у покупців документ, який підтверджує настання повноліття при відпустці спиртовмісних напоїв.

З ініціативи Міністерства охорони здоров’я і головного санлікаря Росії з’явилася постанова №16, відносить пиво до алкогольних напоїв в грудні 2000 року.

Той же Федеральний закон №171-ФЗ передбачає обмеження реалізації алкогольної продукції в нічний час з метою оздоровлення росіян і підвищення безпеки на міських вулицях. Повна заборона торгівлі алкоголем з 23 години вечора і до восьмої ранку є обов’язковим для виконання у всіх регіонах. Місцева влада мають право змінити «тверезий» час доби в більшу сторону. Так, в Санкт-Петербурзі спиртні напої продають з 11 години дня до 22 годин вечора.

Який алкоголь не можна продавати неповнолітнім в Росії

Який алкоголь не можна продавати неповнолітнім в Росії

Держдума внесла ряд доповнень до закону про державне регулювання виробництва і реалізації спиртовмісної продукції. Російські парламентарії прийняли зміни статті 2, що роз’яснює категорії піднаглядний алкогольної продукції, в червні 2015 року.

Алкогольною продукцією є харчова продукція, що містить більше 0,5% спирту і підрозділяється на наступні види:

Спиртні напої : горілка, коньяк, вино ягідне і фруктове, лікери, шампанські, пиво, сидр, медовуха, Пуаре.

[idea] Безалкогольне пиво не вважається спиртним напоїв в силу вкрай малого вмісту спирту (менше 0,5%). [/idea]

Згідно із законодавчим актом особи, яким ще не виповнилося 18 років не можуть купити нічого, крім безалкогольного пива, оскільки горілка містить 38-56% спирту, коньяк – не менше 40%, вино – 8,5-16,5%, лікери – 15 -22%, винний напій – 1,5-22%, сидр і пуаре – не більше 6%, медовуха – 1,5-6%, пиво і напої на основі пива – 4-14%.

Читайте также:  Як відрізнити метиловий спирт від етилового в домашніх умовах

Також розрізняють напої за кількістю етилового спирту .

 1. Слабоалкогольні напої , що містять менше 15% етилового спирту.
 2. Среднеалкогольние напої з вмістом спирту в діапазоні 15-30%.
 3. Міцний алкоголь .

До останнього відносяться горілка, коньяк, віскі і все спиртовмісні напої, міцніші 30%.

Відповідальність за продаж алкоголю неповнолітньому в Росії

Відповідальність за продаж алкоголю неповнолітньому в РосіїЗакон передбачає накладення штрафу в розмірі 50-100 тис рублів за продаж алкоголю в невстановлений час.

Наглядові відомства Російської Федерації відповідають за недотримання букви закону і мають повноваження накладення адміністративних стягнень на осіб, які допустили продаж пива, слабоалкогольних напоїв, вина, горілки малолітнім покупцям. Ті, що провинилися вперше зобов’язуються в сплаті

 • Фізичні особи – 3-5 тис руб
 • Співробітники торгівлі – 10-20 тис руб
 • Власники торгової точки – 80-100 тис руб

Повторне порушення передбачає не тільки адміністративне стягнення, а й кримінальний запобіжний захід за співучасть в алкоголізмі малолітніх.

Розмір другий штрафної санкції починається з 80 тис рублів і вище.

Злісний правопорушник може потрапити на виправні роботи за пособництво дитячому алкоголізму.

З якого віку продають алкоголь в Росії

Росспоживнагляд вже виступав за підвищення планки вікового цензу на відпустку алкоголю до 21 року. Ініціатива не отримала необхідної більшості голосів народних обранців.

[idea] У Росії немає закону, що обумовлює продаж алкоголю з 21 року! [/idea]

З якого віку продають алкоголь в Росії

Законодавча база Росії містить конфлікт Постанови Кабміну №1036, затвердженого в 1997 році з Федеральним законом №171-ФЗ, прийнятим в 1995 році. Урядова постанова налагоджує заборона на продаж алкоголю міцніше 12% особам, які не досягли 21 року.

За верховенству права, силу має Федеральний закон, що дозволяє продаж всіх видів і фортеці алкогольних напоїв особам, які досягли 18-річчя.

Отправить ответ

avatar
  Подписаться  
Уведомление о