Дюфастон і алкоголь – Чи можна алкоголь при прийомі дюфастона?

Дюфастон призначається пацієнтці в комплексі гормональної терапії, оскільки є синтетичним замінником природного прогестерону. Найчастіше жінки запитують лікуючого гінеколога чи можна алкоголь при прийомі дюфастона.

Дія препарату

дія препаратуДюфастон відрізняється від аналогічних замінників прогестерону кращу переносимість і відсутністю протипоказань. Позиціонується як профільний препарат при гінекологічних патологіях, обумовлених дефіцитом природного гормону, що виробляється яєчниками і наднирковими. Гормональний препарат покликаний компенсувати недолік власного прогестерону пацієнтки.

Прогестерон називають гормоном материнства і жіночності.

Діюча речовина проникає в кров за допомогою біотрансформації в шлунково-кишковому тракті. За виведення препарату з організму відповідає печінку. Дюфастон практично не виводиться нирками, що робить його безпечним для введення хворим з хронічною нирковою недостатністю.

Коли призначають

Багато гінекологічні патології обумовлені порушеннями функцій гормональної системи. Жіночий організм реагує на недолік прогестерону:

 • Маткова кровотеча
 • ПМС
 • Ендометріоз
 • Переривання вагітності
 • Безпліддя
 • Порушення циклу
 • Тривала відсутність менструації

Сумісність з іншими препаратами

Сумісність з іншими препаратами

На відміну від інших аналогів прогестерону, практично не має несумісності з іншими лікарськими засобами. У всякому разі, виробник стверджує, що несумісність з іншими препаратами не виявлена. В інструкції до застосування дюфастона підкреслюється, що індуктори ферментів печінки прискорюють біотрансформацію препарату.

Фармакологи відносять більше 300 хімічних сполук до індукторів ферментів печінки. Найбільш поширеними з них є:

 1. Аенобарбітал
 2. Спирти, включаючи етиловий
 3. Антиоксиданти
 4. Стероїди

Зазвичай, інгібітори ферментів печінки призначають для курсу детоксикації при ураженні організму іонами важких металів, радіаційної та хіміотерапії.

Сумісність дюфастона з алкоголем

Сумісність дюфастона з алкоголем В інструкції до дюфастона немає прямого протипоказання прийому алкоголю, що не означає безпеку суміщення. Почнемо з того, що інструкція призначена не для пацієнта, а для лікуючого фахівця. Будь-який лікар зв’яже інформацію про вплив інгібіторів ферментів печінки з прийомом спиртного. Пацієнткам, котрі вважають дозволеним незаборонені, слід вивчити властивості інгібіторів.

Читайте также:  Диклофенак і алкоголь - чи можна поєднувати алкоголь і диклофенак

Етиловий спирт метаболізується переважно печінкою. Лабораторні дослідження на ссавців показали, що 90-98% етанолу, що надійшов в організм, виводиться клітинами печінки. Тільки 2-10% алкоголю трансформуються нирками та легенями.

Печінка під дією інгібіторів або активаторів ферментів прискорює виведення з організму різних хімічних сполук. Найпоширенішим інгібітором є етаноловий спирт. Алкоголь змушує печінку «працювати за трьох», викликаючи передчасне старіння органу і безладне виведення з організму «чого завгодно».

[Idea] Прийом дюфастона стає марним на тлі дії алкоголю. [/ Idea]

Наслідки прийому алкоголю і дюфастона

Наслідки прийому алкоголю і дюфастонаПрийом алкоголю в період гормональної терапії Дюфастоном може привести до плачевних результатів. Компанія-виробник не забороняє спиртне, оскільки етанол не взаємодіє з лікуючим речовиною безпосередньо і в організмі не утворюються треті хімічні сполуки. Етиловий спирт ініціює швидке виведення дюфастона.

Небезпека для здоров’я і життя пацієнтки становить різке зниження рівня прогестерону, яке може привести до проривної матковій кровотечі, позапланового переривання довгоочікуваної вагітності.

Алкоголь робить марною гормональну терапію аналогом прогестерону. Етиловий спирт може спровокувати маткова кровотеча в разі призначення дюфастона при нерегулярних, хворобливих і рясних місячних.

Також прогестерон призначають при безплідді, обумовленим недостатнім виробленням власного гормону материнства. Зазвичай пацієнтка проходить дуже тривалий курс лікування. Прийом алкоголю зводить нанівець досягнутий результат і відсуває настання бажаної вагітності на невизначений термін.

Гінекологи включають дюфастон в курс лікування майбутньої матері при підвищеному тонусі матки, що може спровокувати викидень. В цьому випадку різке зниження рівня прогестерону, спровоковане прийомом алкоголю, ставить під загрозу народження малюка.

Через якийсь час після прийому дюфастона можна пити алкоголь?

Через якийсь час після прийому дюфастона можна пити алкоголь?Інструкція про застосування дюфастона говорить, що повне виведення лікувальної речовини займає 72 години. Біотрансформація синтетичного аналога прогестерону не спостерігається спустя три дні після останнього прийому препарату – свідчать клінічні дослідження. Пити чи не пити алкоголь після завершення курсу терапії дуже індивідуально і залежить від мети лікування.

Читайте также:  Свічки і алкоголь. Чи можна поєднувати свічки і алкоголь?

У лікуванні ПМС, порушень циклу прогестерон приймають в останні два тижні перед настанням менструації. Зазвичай, через тиждень пацієнтка починає прийом іншого гормонального препарату. Тільки гінеколог може вказати дні для безпечного прийому алкоголю.

Тривале лікування безпліддя завершується при настанні вагітності. Алкоголь нівелює ефект прийому дюфастона. У цьому випадку питання про прийом алкоголю стає безглуздим апріорі.

Дюфастон і алкоголь – відгуки

Дискусія про сумісність дюфастона і алкоголю давно не вщухає на просторах Інтернету. Користувачі, на відміну від вузькопрофільних фахівців жіночого здоров’я, не прийшли до єдиного рішення. Думка прихильників радикального відмови від розважальних напоїв в період лікування врівноважується компромісним «трохи можна». Слід пам’ятати, що кожна людина сама відповідальний за своє здоров’я.

Жіноче здоров’я – дуже крихке і цінне в плані народження здорової дитини. Щастя материнства дано далеко не всім і багато жінок проходять тривалий і не завжди успішне лікування в прагненні народити маленьке диво. Фахівці з лікування безпліддя не розглядають питання вживання алкоголю при прийомі дюфастона. Довгоочікуване материнство і алкоголь настільки нерівноцінні, що не можуть перебувати на чашах одних ваг.

голоса
Рейтинг статьи
Подписаться
Уведомить о
guest
0 комментариев
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x